Tags: "familja"

09 Qer
0

“Ulja e lindshmërisë palgë sociale”/ Jupi: Programi i PD ndihmon familjen dhe forcon gruan

Anëtarja e Kryesisë së PD, Taulanda Jupi, në një intervistë për mediat ka folur për mbështetjen që do të kenë gratë me programin e PD. Duke sjell në vëmendje statistikat e INSTAT ku për tremujorin e fundit rezultoi se kishim ...

Read More
15 Maj
0

Dita Ndërkombëtare e Familjes, Andia Ulliri: Familjet shqiptare i gjen më të varfra, ndërsa familjet e Thumanës duke protestuar për shkatërrimin e shtëpive

Deputetja Andia Ulliri ka reaguar nëpërmjet një statusi në facebook në ditën ndërkombëtare të familjes, duke thënë se kjo ditë “i gjen familjet shqiptare më të varfra, pa asnjë standart jetese, në vështirësi për të mbyllur shpenzimet mujore, pa mundësi ...

Read More
30 Pri
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Familja Cakoni në Fshatin-Fshat të Klosit, viktima e rradhës e abuzimeve me Rrugën e Arbrit

  REAGIMI I NËNKRYETARIT TË PD, KRESHNIK ÇOLLAKU   Abuzim kriminal ne Rrugen e Arberit. Familja Cakoni ne Fshatin-Fshat te Klosit,viktima e rradhes e abuzimeve te ndertimit te Rruges se Arbrit. Nje banese e kthyer e paperdorshme,e bllokuar ne te ...

Read More
26 Nën
0

“Familja vuajti persekutimin komunist”, Basha vizitë në familjen e Maliq Koshenës: Ne duhet të dënojmë të gjitha simbolet e komunizmit në Shqipëri

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi familjen e Maliq Koshenës një nga pjesëmarrësit më aktiv në Luftën e Dukatit, 80 vjet më parë. Me 1 dhjetor 1943, komunistët sulmuar Dukatin. Luftimet vijuan për afro 24 orë e lanë pas ...

Read More
28 Tet
0

Gjatë takimeve në Njësinë 7, kryetari i PD, Lulzim Basha,  vizitoi familjen e Lulzim Dangellit, i përndjekur politik nga diktatura komuniste.

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve që pati sot në njësinë nr 7 në Tiranë, ka vizituar edhe familjen ish-të përndjekurit politik, Lulzim Dangellit. Basha shkruan se qëndresa dhe rezistenca e të përndjekurve politikë përballë diktaturës me gjakatare në ...

Read More
22 Tet
0

Basha viziton familjen Kaloshi në Dibër: Të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti i PD. Duhet pa humbur kohë miratimi i ligjit për pastrimin e figurës

Gjatë qëndrimit në Dibër, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka vizituar familjen Kaloshi në njësinë administrative Kastriot, të cilët kanë qenë të përndjekur politik. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se  të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti ...

Read More
20 Tet
0

Enriketa Papa: Nëse Sali Berisha nuk ka frikë se familjarët e tij fshihen pas kullës në qendër të Tiranës, të bëjë dhe ai një kallzim në SPAK

Këshilltarja e PD në Këshillin bashkiak të Bashkisë Tiranë, Enriketa Papa, shprehet se shpifjet e Sali Berishës nuk e fshehin dot të vërtetën, që ai dhe familja e tij janë ortakë të drejtëpërdrejtë të Edi Ramës në kullën e radhës ...

Read More
13 Tet
0

Vizita në familjen e qëndrestarit të PD, Basha: Pa qëndresën e idealistëve si Llazari ne nuk do të ishim sot anembanë vendit, për të ndërtuar të ardhmen

Në kuadër të takimeve me qytetarë në Lushnje, kreu i PD Lulzim Basha vizitoi edhe familjen e qëndrestarit të PD, Llazar Prifti. Basha shprehet se pa qëndresën e idealistëve si Llazari ne nuk do të ishim sot anembanë vendit, për ...

Read More
13 Tet
0

Takimet në Lushnje, Basha viziton familjen e ish-të persekutuarit Ramadan Toska

Kryetari i PD, gjatë ditës së sotme në Lushnje i ka kushtuar vëmendje të përsekutuarve dhe të dënuarve politikë të diktaturës, pasi Lushnja dhe fshatrat përreth u përcaktuan si vendi kryesor i internimeve dhe ndëshkimeve mizore nga ana e regjimit ...

Read More
07 Tet
0

Basha në familjen e Idajet Çelës në Samaticë: Një familje fisnike me kontribut të pakursyer për të djathtën

Gjatë qëndrimit në Dimal, kryetari i PD, Lulzim Basha, vizitoi edhe familjen e Idajet Çelës në Samaticë, familje e cila nuk ka reshtur asnjë sekondë së mbështeturi PD dhe të djathtën shqiptare. “Pata kënaqësinë të vizitoja shtëpinë e Idajet Çelës, ...

Read More
12