Tags: "Edvin Kulluri"

06 Mar
0

Reagim i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri

  REAGIM I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI     Ti Gazmend ke te drejte qe nuk me njeh por te do them se si te njoha une!   Se pari sepse kur ti u emerove ...

Read More
06 Mar
0

Kulluri: Ata e dinë dhe vetë që kjo është “rrugicë qorre”!

  Reagimi i sekretarit për marrëdheniet me publikun, Edvin Kulluri:   Kooptimi i djeshem i Bardhit dhe Gjekmarkajt nga Sali Berisha kaloi permes nje debati 3 ore pa vote ne kryesine e Rithemelimit dhe me kundershtine publike te disa anetareve ...

Read More
05 Mar
0

Strategjite ne leter dhe rritja e kapaciteteve te FA jane 2 gjera te ndryshme”, Kulluri:  Siguria Kombëtare trajtohet me shumë si spektakël se sa si detyrë themelore e nje qeverie!

    Postimi i sekretarit për marrëdheniet me publikun, Edvin Kulluri:     Meqenese mazhoranca ka miratuar ne Kuvend Strategjine Kombetare te Sigurise, disa aspekte duket se jane kritike! Te miratosh nje dokument strategjik dhe ta zbatosh ate jane 2 ...

Read More
21 Shk
0

PD, Kulluri: McGonigal bashkon sërish Ramën dhe Berishën kundër Bashës

  Postimi i Sekretarit për marrëdhëniet me Publikun në PD, Edvin Kulluri:   Edi Rama dhe Sali Berisha dolën sot në të njëjtën orë për të sulmuar Lulzim Bashën. Të koordinuar jo vetëm për lejet e ndërtimit të kullave dhe ...

Read More
17 Shk
0

Kulluri i përgjigjet Toni Gogut: Nervozizmi qe ka kapluar Rilindasit lidhur me denimin e McGonigal, nuk eshte nje ceshtje e PD apo Lulzim Bashes!

  Reagimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri:   Partia Demokratike ka denoncuar me kohe tentativat e Rames permes McGonigal per te nderhyre ne punen e organeve ligjzbatuese amerikane. Koha tregoi se Partia Demokratike kishte te ...

Read More
30 Jan
0

Reagim i sekretarit për marrëdhëniet me Publikun në PD Edvin Kulluri, lidhur me postimin e sotëm nga Zyra e Shtypit të Foltores

  REAGIM I SEKRETARIT PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Sali Berisha nuk i pushoi sulmet as sot permes zyres se shtypit. Sa me shume kohe kalon ne “ballkonin e vetmise se madhe”, aq me shume do ...

Read More
27 Jan
0

“Dy vjet me rradhë Berisha bëri të njëjtat akuza si Rama”, Kulluri: Ai që i dha pushtet Edi Ramës ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Ai qe i dha pushtet Edi Rames ishte Sali Berisha me marrëveshjen e 2008, qe edhe sot duke tentuar te bllokoje e kontrolloje Komisionin e Reformes Zgjedhore ...

Read More
25 Jan
0

“Revolucioni vazhdon, Rilindja perparon”, Edvin Kulluri: “Komplimenta” Foltores dhe grupit te Bardhit për miratimin pa debat të të gjitha ligjeve të mazhorancës socialiste

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   “Komplimenta” Foltores dhe grupit te Bardhit per miratimin pa debat te te gjitha ligjeve te mazhorances socialiste ne seance plenare te Kuvendit! Revolucioni vazhdon, Rilindja perparon!

Read More
23 Jan
0

Dosja “Mc Gonigal”, reagon Edvin Kulluri: Detajet e publikuara nga Zëri i Amerikës trgon rolin e Edi Ramës si manipulues kryesor i shpifjeve kundër Bashës

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Të nderuar demokratë dhe qytetarë! Duke ju referuar detajeve të publikuara nga dosja hetimore ,“Mc Gonigal”, prej medias prestigjioze Zëri i Amerikës,  aq më shumë del në ...

Read More
21 Jan
0

Sekretari për marrëdhëniet me publikun, Edvin Kulluri: Pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj PD fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Siç u faktua këto dy vite, pas çdo akuze të Sali Berishës ndaj Partise Demokratike fshihet një pazar, herë tendera e leje ndërtimi e herë pazar politik ...

Read More
123