Tags: "demokratet"

24 Nov
0

Basha me demokratët e degës 10 në  Tiranë: Po punojmë çdo ditë për të ndërtuar alternativën tonë, me propozime konkrete për ta pastruar politikën përmes vetting-ut 

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim pasdite me demokratët e degës 10 në Tiranë. Kreu i PD, foli për situatën politike në vend. “Zhvillimet e zhurmshme të teatrit politik e kanë bërë edhe më të qartë për ...

Me Shume
13 Nov
0

Basha me shqiptarët në Londër, prezanton nismën e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura

Kryetari i PD Lulzim Basha u takua me shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Britani të Madhe. Gjatë takimit zoti Basha u ndal në propozimet e PD për votën e emigrantëve dhe listat e hapura. Kreu i PD bëri të ...

Me Shume
28 Oct
0

“Dora është e shtrirë ndaj të gjithë demokratëve”, Basha: Në çdo moment janë të mirëpritur për të ndërtuar një aleancë të madhe

Gjatë takimeve në Njësinë 7 në Tiranë, kryetari PD, Lulzim Basha, i kushtoi vëmendje të veçantë edhe riorganizimit të Partisë. Gjatë një bisede me demokratë të kësaj dege, Basha tha se “dora është e shtrirë ndaj të gjithë demokratëve kontribues ...

Me Shume
08 Oct
0

“Telenovela ka marrë fund”/ Basha: Falë demokratëve PD dhe organet e saj drejtuese, tani degët e kanë vetëm një funksion: të jenë në dispozicion të njerëzve.

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Të dashur miq, teatri politik i përditshëm, telenovela që keni dy vite që e shikoni pa ndërprerje, vazhdon ...

Me Shume
23 Sep
0

McGonigal pranoi akuzat e lidhura me Shqipërinë, Basha: Të vërtetën nuk mund ta ndalë askush! Shpagim për demokratët që u sulmuan nga Rama e Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas pranimit të akuzave nga Charles McGonigal, ish-shefi i kundërzbulimit në FBI lidhur me Shqipërinë. Mes tyre, McGonigal u përgjigj me “Po” kur u pyet nëse kishte hetuar një lobist të një ...

Me Shume
02 Sep
0

Lulzim Basha, mesazh pas Kuvendit Kombëtar: Nisim sot të ndërtojmë Partinë Demokratike moderne, partinë e qytetarëve dhe anëtarëve dhe jo partinë e kryetarit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shprehur se nga sot po nisin ndërtimin e Partisë Demokratike moderne dhe jo të partisë së kryetarit. Përmes një reagimi në Facebook, pas përfundimit të Kuvendit Kombëtar të PD-së, Basha shkruan se pa ...

Me Shume
31 Aug
0

“Demokratët janë në vështirësi jepuni një kafe”, batutat e Edi Ramës në Durrës, reagon Gazment Bardhi: Për shkak të keqqeverisjes, në vështirësi nuk janë vetëm demokratët, por edhe çdo socialist dhe qytetar i ndershëm i këtij vendi

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka reaguar ndaj batutave me demokratët që Kryeministri Edi Rama shkëmbeu nga Durrësi. Bardhi repkilon me Ramën duke i kujtuar që në vështirësi është ai dhe qeveria e tij, që rrijnë ...

Me Shume
25 Aug
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit, Pampuri: Thirrja e demokratëve kuksianë është për fitore, dhe fitorja arrihet vetëm të bashkuar

Deputetja e PD, Oriola Pampuri ka reaguar pas propozimit të Arif Rexhmatit si kandidat i të dhathtës për Bashkinë e Kukësit, në zgjedhjet e pjesëshme që so të mbahen më 24 shtator. Në një postim në facebook, Pampuri shprehet se ...

Me Shume
19 Aug
0

Këshilltari ligjor i PD: Tentativa e Celibashit synon transferimin e votave të demokratëve te PL

DEKLARATË E KËSHILLTARIT LIGJOR TË PD, REZART KTHUPI Tentativa e sotme e Zotit Celibashi është tentative e radhës, pas atyre te zgjedhjeve të 14 majit, për zbatimin e projektit politik të Sali Berishës, që synon trasnferimin e votave të demokrateve ...

Me Shume
12