Tags: "Andia Ulliri"

23 Feb
0

Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë, Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar Kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit ...

Me Shume
17 Feb
0

Protesta e banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar, deputetja Andia Ulliri: Mungesa e aksesit izolon 2 qytete dhe 12 fshatra të zonës

  Banorët dhe bizneset që preken nga aksi Thumanë-Kashar kanë protestuar sërish ditën e sotme, duke kërkuar zgjidhje për problemin që u krijon kjo rrugë duke mos u mundësuar dalje deri në Kashar dhe anasjelltas. Në mbështetje të tyre ka ...

Me Shume
08 Feb
0

Sekretarja për gruan Taulanda Jupi dhe deputetja Andia Ulliri, takim me gra dhe vajza në Fushë-Krujë

  Sekretarja për gruan Taulanda Jupi dhe deputetja Andia Ulliri, kanë zhvilluar një takim me gra dhe vajza në Fushë-Krujë. Në postimin e saj në facebook, Jupi ka ndarë momente nga takimi dhe shprehet se detyra e PD është jo ...

Me Shume
28 Jan
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar

  REAGIMI I DEPUTETES SË PD, ANDIA ULLIRI   Sot në mbështetje të protestës së banorëve që preken nga aksi Thumanë-Kashar sëbashku me kolegen Merita Bakiu.   Kërkesat mëse të drejta të tyre duhet të marrin përgjigje nga institucionet.   ...

Me Shume
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Me Shume
24 Jan
0

Denoncimi në ditën e arsimit nga deputetja e PD, Andia Ulliri: Shkolla e Niklës e shembur prej 2 vitesh dhe nuk rindërtohet

  DENONCIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA ANDIA ULLURI   Sot në Ditën Ndërkombëtare të Arsimit jam aty ku duhet të ishte vendndodhja e shkollës “ Ramazan Karaj” , Nikël/ Fushë-Krujë e cila prej dy vitesh është shembur ...

Me Shume
11 Dec
0

FJALA E DEPUTETES ANDIA ULLIRI NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD

FJALA E DEPUTETES ANDIA ULLIRI NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD Zonja dhe zoterinj, Në këtë ditë të rëndësishme, ndërsa jemi mbledhur për të festuar ditëlindjen e 33-të të themelimit të partisë sonë, është një privilegj t’ju drejtohem mbi ...

Me Shume
08 Dec
0

Anëtarja e Kryesisë së PD, Andia Ulliri: Sfida e të djathës dhe PD është të kthejmë vëmendjen tek rinia, që Shqipëria të mos jetë bosh nesër

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Andia Ulliri, shprehet se rinia, rrahja e zemrës së çdo kombi, janë arkitektët e fatit të shoqërisë tonë. Në një postim në facebook, deputetja demokrate ka shpërndarë foto nga aktiviteti i PD në Hotel ...

Me Shume
08 Dec
0

Dita e rinisë/ Deputetja e PD, Andia Ulliri: Në kohë aspak të lehta, PD ka treguar se ka qenë busulla e orientimit euro-atlantik dhe pro-perëndimor, e tillë duhet të jetë dhe vazhdimësia

  FJALA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ANDIA ULLIRI, NË AKTIVITETIN PËR 8 DHJETORIN ORGANIZUAR NGA PD Përshëndetje te gjithe, faleminderit qe gjetet kohe dhe mundesi te jeni pjese e ketij takimi ose me sakte bashkebisedimi ne ...

Me Shume
15 Nov
0

PD, Andia Ulliri: Projekt-buxheti nuk jep asgjë domethënëse për të rinjtë shqiptarë. Qeveria nuk bën asnjë përpjekje për të ngjallur shpresën për të rinjtë që të qëndrojnë në vendin e tyre

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA DHE ANËTARJA E KRYESISË, ANDIA ULLIRI   Përshëndetje të nderuar qytetarë!   Jemi në javët e diskutimit të projektbuxhetit për vitin 2024. Në kushte normale, ky projektbuxhet do të diskutohej në seanca ...

Me Shume
12