Keyetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përshëndetur kualifikimin e kombëtares shqiptare në “Euro 2024”, pas barazimit 1-1 me Moldavinë.

Me anë të një postimi në facebook, Basha shpërndarë foto nga festa e kombëtares dhe shkruan se stuhia kuq e yi rrugës për në Gjermani.

“Stuhia kuq e zi rrugës për Gjermani”, – shkruan Basha shoqëruar me fotot nga ndeshjet e kombëtares kuqezi.