Tags: "Lulzim Basha"

06 Dec
0

Basha në Kongresin Amerikan: Lufta kundër korrupsionit, pastrimi i politikës dhe zgjedhje të lira, prioritare për zhvillimin e vendit.

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u takua me Kongresmenin Brian Babin, përfaqësues i Teksasit. Në këtë takim, zoti Basha ka vlerësuar ndihmën e vazhdueshme që SHBA-ja ka dhënë dhe po jep, për luftën kundër korrupsionit, forcimin e sistemit ...

Me Shume
05 Dec
0

“Të bekuar me miqësinë e SHBA-ve”/ Basha takim me ish-zëvendës Presidentin Mike Pence

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në forumin e Unionit Ndërkombëtar Demokrat është takuar me ish- zëvendës Presidentin e SHBA-së Mike Pence. Zoti Basha i shprehu mirënjohje për mbështetjen e jashtëzakonshme që SHBA i ka dhënë dhe i jep ...

Me Shume
05 Dec
0

Basha vijon takimet në Washingon, diskutime me senatorë e kongresmenë në forumin e IDU-së: Fund pandëshkueshmërisë dhe korrupsionit në nivelet e larta

  Kryetari i PD Lulzim Basha po merr pjesë në forumin e IDU në Ëashington – Aleanca botërore e partive të qendrës së djathtë. Zoti Basha pati takime dhe biseda me personalitete të ndryshme, mes të cilëve Senatori Kevin Cramer ...

Me Shume
05 Dec
0

Basha nga SHBA me drejtorin e NDI për Europën: Të papranusheme sulmet ndaj SPAK dhe tentativat për politizimi i drejtëisë për të përvetësuar punën e saj

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar një takim me drejtorin për Europën Qendrore dhe Lindore të “Institutit Demokratik Amerikan” (NDI), Robert Benjamin, dhe ekipin e tij në Washington.   Në këtë takim zoti Basha ishte i shoqëruar ...

Me Shume
05 Dec
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të aktorit të madh, Mirush Kabashi

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka shprehur ngushëllime familjes për largimin nga jeta i një prej yjeve më të shndritshëm të artit tonë, Mirush Kabashit. Basha shkuan se Kabashi ishte një ikonë që me pasion, talent dhe dashuri ...

Me Shume
05 Dec
0

Basha vizitë në SHBA, takim me kongresmenin Hill, drejtësia dhe vettingu në politik ndër temat kryesore: Lufta pakompromis ndaj korrupsionit prioritet i PD

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, u takua me kongresmenin French Hill, anëtar i Komitetit për punë të jashtme, Zëvendës Kryetar i Komiteti të Shërbimeve Financiare të Dhomës së Përfaqësuesve dhe i Komitetit të inteligjencës. Në këtë takim, zoti Basha e ...

Me Shume
01 Dec
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedim me student: Jemi parti që konsiderojmë futjen në BE si interesin më të lartë kombëtar

  Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha, zhvilloi një bashkëbisedim me studente dhe studentë të Fakultetit të Drejtësisë dhe Shkencave Politike, ku iu parashtroi atyre projektin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, në bashkëpunim me aleatët strategjikë, për të ndërtuar të ...

Me Shume
28 Nov
0

Lulzim Basha bëri homazhe në varrin e Komandantit Legjendar, Adem Jashari, në ditën e lindjes së tij

  Kreu i PD, Lulzim Basha, përkujtoi sot edhe Komandantin Legjendar, Adem Jashari, në ditën e lindjes së tij. Zoti Basha së bashku me deputetë dhe anëtarë të kryesisë se PD, bëri homazhe pranë varrit të Adem Jasharit në Prekaz ...

Me Shume
28 Nov
0

Dita e pavarësisë/ Basha bashkë me deputetë të PD, homazhe në kullën e Isa Boletinit

  Ne diten e pavarësisë, Kryetari i PD, Lulzim Basha, sëbashku me deputetë dhe anëtarë të kryesisë së PD, do të bëjë homazhe në Boletin, në kullën e Isa Boletinit. Për të nderuar ne këtë 111 vjetor të pavarësie  kontributin ...

Me Shume
28 Nov
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, uron shqiptarët për ditën e pavararësisë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar shqiptarët për ditën e pavarësisë së Shqipërisë.   Urimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Shqipëri! Uroj nga zemra të gjithë shqiptarët për festën e flamurit ...

Me Shume