Kryetarja e degës 2 të PD në Tiranë, Mirlinda Çollaku, i është përgjigjur deklaratave të Sali Berishës. Me anë të një postimi në Facebook, Çollaku shprehet se kur Gazment Bardhi ishte “shoqata Bardhi”m ishte bashkëpunëtor në rasje dhe ishte peng, ndërsa tani që e mbron Berishën, është bërë kryetar I Grupit të Rithemelimit.

Ajo më tej shprehet se nëse ka gjë që duhet të qëndrojë larg PD, është kjo mënyrë e të bërit politikë, ku nuk ka rëndësi dinjiteti.

 

Reagim i kryetares së PD, Dega 2 në Tiranë, Mirlinda Çollaku:

 

Eh mor Doktor, paske patur certifikatat e pastertise‍♀️

Sa Bardhi te sulmonte ty ishte shoqata Bardhi, ishte bashkepunetor ne vrasje, ishte peng, i shitur e me shume se kaq qe per etike nuk thuhen.

Tashme qe Bardhi te mbron ty dhe sulmi e batareja e fyerjeve eshte drejtuar ndaj Bashes, eshte bere Kryetar i Grupit tend parlamentar dhe ata deputete qe vazhdojne qendrojne aty ku besojne ne PD, per ty ata jane te shiturit tashme.

Ne ka nje gje qe duhet te qendroje larg PD e sa te mundem une e kushdo qe do te merret me politike, eshte kjo menyra e felliqur e te berit politike, kur nuk ka rendesi dinjiteti, e verteta, besimi , se celesin e vleresimit apo te baltosjes e ke ti Doktor, ti te shpall tradhetar e ti te shpall hero me nje te kercitur gishtash!