Tags: "politike"

22 Pri
0

“Me partnerët strategjikë na bashkojnë objektivat”, Basha në Zona 0: Me Ilir Metën, njësoj me Edi Ramën dhe me faktorët e tjerë politik, na ndan qëndrimi ndaj të ardhmes së Shqipërisë

  PJESË NGA INTERVISTA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË EMISIONIN “ZONA 0” NË TOP NEWS:   Të gjitha akuzat e Metës ndaj meje janë një trillium. Është tashmë fakt i njohur jo vetëm nga demokratët, por dhe nga ...

Read More
24 Jan
0

Sekretarit për Reformën Zgjedhore në PD, Rezart Kthupi: Akrobacitë politike të aksionistëve, me regji të orkestruar nga maxhoranca, janë tentativa të dëshpëruara për të mbajtur peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE NË PD, REZART KTHUPI   Ka vetëm një arsye për sjelljen e “opozitës së vërtetë” në parlament, që jetësohet nga “rrugica e luftë kundër të drejtësisë” dhe ajo nuk është mbrojtja e të ...

Read More
08 Nën
0

Basha nga Belshi: Vettingu në politikë do të tregojë shqiptarëve se kush është i korruptuar e kush jo

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me banorët e Belshit i është përgjigjur interesimit lidhur me vettingun në politikë. Zoti Basha tha se tani është koha për t’u treguar shqiptarëve se kush është i korruptuar e kush jo, ...

Read More
17 Tet
0

Kryetarja e degës 2 të PD në Tiranë, i përgjigjet Berishës: Në ka që duhet të qëndrojë larg PD, është mënyra e të bërit politikë pa dinjitet, pa të vërteta dhe pa besim

Kryetarja e degës 2 të PD në Tiranë, Mirlinda Çollaku, i është përgjigjur deklaratave të Sali Berishës. Me anë të një postimi në Facebook, Çollaku shprehet se kur Gazment Bardhi ishte “shoqata Bardhi”m ishte bashkëpunëtor në rasje dhe ishte peng, ...

Read More
14 Tet
0

Basha me qytetarët e Kombinatit: Vettingu në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar

Gjatë një bisede me qytetarë në njësinë 6 në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përsëritur edhe njëherë nevojën për vetingun në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar. “Një Shqipëri e çliruar nga ...

Read More
30 Sht
0

Basha me të rinjtë në njësinë 4 në Tiranë: U kërkova që të mos e shohin politikën si spektatorë, por të bëhen pjese e saj

Kryedemokrati, Lulzim Basha, ka zhvilluar një bashkëbisedim me të rinjtë e njësisë 4 në Tiranë. Gjatë këtij takimi, zoti Basha u njoh me shqetësimit e tyre por dhe mendimet se si mund të dilet nga kjo situatë, e cila po ...

Read More
23 Sht
0

Basha viziton familjen e ish-të përndjekurit politikë Zyber Sallaku në Krujë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vizituar familjen e ish-të presekutuarit politikë Zyber Sallaku në Krujë. Basha shprehet se shoqëria jonë u ka borxhe të mëdha të përndjekurve politikë dhe sipas tij është i domosdoshëm nderimi i sakrificave të ...

Read More
21 Gus
0

“Vendimi i Celibashit është kundër PD”, Karabina: Komisioneri është në shërbim të oligarkisë politike

DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ZËDHËNËSJA MIRELA KARABINA Komisioneri Celibashi, edhe njëherë si në zgjedhjet lokale të 14 majit, ka marrë një vendim politik kundër Partisë Demokratike dhe në shërbim të oligarkisë politike, duke emëruar Partinë e Lirisë si ...

Read More
11 Gus
0

Basha sfidon Ramën: Bëjmë vetting në politikë, meqë mali i korrupsionit në qendër të Tiranës të duket “mullar balte”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sfiduar kryeministri Edi Rama për të bërë vettingun në politikë, pas reagimit të kreut të qeverisë për projektin e “Malit të Tiranës”. Basha shkruan se meqë mali i korrupsionit në qendër të Tiranës ...

Read More
03 Gus
0

Basha viojn turin me drejtuesit e PD: “Investitor strategjik” janë bërë persona të krimit të organizuar. Duhet hetim parlamentar i menjëhershëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve me drejtuesit politikë të qarkut të Kukësit dhe të Lezhës Në një postim në Facebook, Basha shkruan u diskutua për rivitalizimin e PD, për t’u bërë zëri i qytetarëve ...

Read More
12