Tags: "tirane"

10 Nov
0

Hapja e garës në sistemin politik”/ Basha: Propozimeve tona për Reformën Zgjedhore, vendosin interesat e njerëzve në qendër të politikës

Kryetari i PD, Lulzim Basha,  vazhdoi takimet në degën 1 në Tiranë, ku bisedoi me banorët e zonës së Tregut elektrik. Sipas kryetarit të PD, rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse, papunësia e lartë dhe emigrimi ...

Me Shume
10 Nov
0

Basha: Lista të hapura dhe vetting ne politikë për një Shqipëri të drejtë e të zhvilluar

Gjatë mesditës, kryetari i PD zhvilloi takime rastësore me qytetarët më zonën e Ali Demit në Tiranë. Basha bisedoi me shumë prej tyre fhebu tha atyre se ai dhe PD, kanë zgjedhur të qëndrojmë çdo ditë pranë njerëzve, në një ...

Me Shume
10 Nov
0

“Do bëjmë gjithçka që zëri juaj të dëgjohet”/Basha me banorët e Ali Demit: Mbështesim SPAK, lufta ndaj korrupsionit prioritet

Kryetari i PD,  Lulzim Basha,  ishte sot në degën 1 të PD në Tiranë ku zhvilloi takim me qytetarë e sipërmarrës të vegjël  të zonës së Ali Demit. “Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve që ...

Me Shume
03 Nov
0

FRPD nis punën për riformatimin e strukturave në të gjithë vendin

Forumi Rinor i Partisë Demokratike, ka nisur punën për riformatimin e strukturave në të gjithë vendin, pjesë e ringritjes së PD. Në këtë kuadër, nën drejtimin e Sekretarit për Rininë në PD, Blendi Sula, u zhvillua një takim me steukturat ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha shpërndan videon me momente nga takimet të ditës së sotme në njësinë nr 7, në Tiranë

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka shpërndarë një video në Facebook, me momente nga takimet që pati ditën e sotme në njësinë nr 7 në Tiranë. Basha gjithashtu njofton se turi i takimeve nesër do të ndalet në Malësinë e ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha në Njësinë 7 në Tiranë: Vetting-u në politikë po mirëpritet nga qytetarët, do faktojë kush janë politikanët e korruptuar

Kryetari i PD u zhvendos në një tjetër zonë të Njësisë 7, ku takoi qytetarët në rrugën Ndre Mjeda. Gjatë bisedave rastësore, Basha mori mbështetjen e qytetarëve për Vetting-un në politikë propozuar prej tij, si mënyra e vetme për të ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha zhvillon takime me banorë dhe sipërmarrës në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me banorë dhe me sipërrmarrës edhe në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë. Basha shkruan se rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse dhe papunësia e lartë, e ...

Me Shume
28 Oct
0

Gjatë takimeve në Njësinë 7, kryetari i PD, Lulzim Basha,  vizitoi familjen e Lulzim Dangellit, i përndjekur politik nga diktatura komuniste.

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve që pati sot në njësinë nr 7 në Tiranë, ka vizituar edhe familjen ish-të përndjekurit politik, Lulzim Dangellit. Basha shkruan se qëndresa dhe rezistenca e të përndjekurve politikë përballë diktaturës me gjakatare në ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha me qytetarët në Njësinë 7 në Tiranë: Inkurajojmë SPAK, që kushdo që ka abuzuar me paratë dhe besimin e shqiptarëve të përgjigjet para ligjit

Gjatë paradites, kryetari i PD, Lulzim Basha, pati takime rastësore me banorë dhe sipërmarrës në Njësinë 7 në Tiranë, zonë në të cilën Basha ka pasur edhe përballjen e parë elektorale ku ka fituar si deputet në Kuvendin e Shqipërisë. ...

Me Shume
28 Oct
0

Basha zhvillon takime me biznesin e vogël në njësinë administrative nr 7, në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  në Njësinë Administrative nr 7 në Tiranë, i kushtoi vëmendje biznesit të vogël ku vizitoi biznesin e mobilerisë së vëllezërve Edmond dhe Ilmi Balla. Basha gjatë bisedës me ta konstatoi problematikat me të cilat ...

Me Shume
1236