Tags: "PD"

21 Feb
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Paskuqan

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, PASKUQAN     Zëvendëskryeministri më jetëgjatë i Edi Ramës nga arratia na tregoi para disa javësh, duke treguar me gisht Edi Ramën dhe ...

Me Shume
17 Feb
0

Basha: Drejtësia amerikane foli, Mcgonigal pranoi gjithë operacionin e pisët kundër Lulzim Bashës dhe PD

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA Përshendetje të nderuar bashkëqytetarë! Do ta nis këtë komunikim me një urim për Kosovën: Gëzuar Pavarësinë, Kosovë. Në këtë ditë të çmuar përkulemi me nderim dhe mirënjohje të thellë kombëtare para ...

Me Shume
15 Feb
0

Të shtunën sërish në protestë/Kreu i PD Krujë, Sabah Sheta: Qeveria kthen përgjigjie: S’ka dalje për në Krujë në aksin Thumanë-Kashar, por nuk jep zgjidhje!

  Reagimi i kryetarit të degës së PD Krujë, Sabah Sheta:   Të nderuar bashkëqytetarë të Krujë, Fushë-Krujës, Niklës, Cudhisë, Bubqit dhe Thumanës, informacionet tona që nuk kishte dalje nga autostrada Thumanë-Kashar për në zonat tona administrative ku kemi lindur ...

Me Shume
14 Feb
0

Njoftim për median nga Komisioni i Apelimit pranë PD

  NJOFTIM PËR MEDIAN NGA KOMISIONI I APELIMIT PRANË PD     Sot më datë 14.02.2024, në selinë e Partisë Demokratike të Shqipërisë, u mblodh Komisioni i Apelimit me këtë rend dite:   Shqyrtimi i ankimit të z.Qamil Gjyrezi   ...

Me Shume
04 Feb
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Roskovec

  PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, ROSKOVEC   -Ne na bashkon një qëllim: ti prijmë ndryshimit. Jam i bindur se shumica e shqiptarëve duan ndryshim. Ata që duan sot ...

Me Shume
03 Feb
0

“Besojmë te vlerat dhe parimet, nuk ndalemi nga rruga për ta shndërruar PD në alternativë qeverisëse”/ Basha: Ringritja, proces i pakthyeshëm

  Në një postim në facebook, kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka uruar zgjedhjen e kryetarëve dhe anëtarëve të kryesisë në Njësinë 2 dhe 8 në Tiranë. Basha shkruan se “rrugëtimi ynë është i pandalshëm për shkak se besojmë te ...

Me Shume
31 Jan
0

Basha: PD e shoh në pushtet, në drejtim të fateve të vendit, duke bërë realitet angazhimet që marrim sot para shqiptarëve për ndryshim

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori një pyetje shumë interesante në instagram gjatë komunikimit të sotëm: Si e sheh PD, pas dy vitesh. Ja dhe përgjigja e kreut demokrat:   “Partinë Demokratike e shoh në pushtet, në drejtim ...

Me Shume
31 Jan
0

Basha flet për ofertën e PD në zgjdhjet e ardhshme: Kulturë të re politike që do të bashkojë të gjithë energjitë pozitive të shoqërisë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke iu përgjigjur pyetjeve në Instagram, ka folur dhe për ofertën e PD në zgjedhjet e vitit 2025.   Zbardhja e videos:   Me një program të mirë, që po përgatitet nga ekspertët ...

Me Shume
12 Jan
0

Basha ndan videon: Momente të përzemërta nga 33-vjetori i Partisë Demokratike Lezhë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë në aktivitetin e organizuar në 33-vjetorin e themelimit të degës së Partisë Demokratike nw qytetin e Lezhës. 33-vjetori i krijimit të Partisë Demokratike në Lezhë, bëri bashkë themelues, anëtare dhe ...

Me Shume
28 Dec
0

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Indrit Sefa: Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Lartë, detyron Apelin të zgjidhë në themel çështjen dhe t’i japë përgjigje kërkesave të PD

  DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PD, INDRIT SEFA     Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Lartë, që detyron Gjykatën e Apelit të zgjidhë në themel çështjen dhe ti japë përgjigjë kërkesave të Partisë Demokratike, është i ...

Me Shume