Tags: "Oriola Pampuri"

17 Pri
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: 709 milion euro dëm ekonomik ka shkaktuar qeveria Rama për 1 vit në prokurime, tendera e koncesione

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA, ORIOLA PAMPURI     Plot 709 milion euro dëm ekonomik ka shkaktuar qeveria Rama për 1 vit në prokurime, tendera e koncesione, sipas raportit përmbledhës së KLSH.   Sipas gjetjeve të audituesve të Kontrollit ...

Read More
02 Pri
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Personat autik në Shqipëri ende përballen me forma të stigmatizimit apo diskriminimit në shoqëri

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA, ORIOLA PAMPURI   Sot në ditën botërore të ndërgjegjësimit për autizmin, në mbështetje të Konventës e Kombeve të Bashkuara për të Drejtat e Personave me Aftësi të Kufizuara (KPAK), ratifikuar nga Kuvendi i Shqipërisë ...

Read More
19 Mar
0

Shorti në Apel, reagon nënkryetarja e PD, Pampuri: Të trajtohet me prioritet nga Gjykata. Koha kur për interesat personale kërkohet të mbahet peng një parti politike duhet të marrë fund njëherë e përgjithmonë

  Postimi i Orjola Pampurit:   Pas hedhjes së shortit dhe përcaktimit të trupës gjykuese që do të shqyrtojë në themel çështjen e PD-së, ne i kërkojmë Magjistratëve të Apelit që ta trajtojnë atë me prioritet dhe me profesionalizëm, si ...

Read More
03 Mar
0

“Harroje amnistinë për zyrtarët e korruptuar”, Pampuri i përgjigjet Spiropalit: Kush nuk vjedh dhe nuk bashkëpunon me krimin, për ju fle gjumë

  Reagimi i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Pas çdo zyrtari të korruptuar që shfaqet në derë të SPAK-ut, Edi Rama dhe shpura e tij shfaqen kërcënues ndaj institucioneve të drejtësisë. Pas përpjekjeve për të ngritur komision që të ...

Read More
03 Mar
0

“Situata ekonomike e familjeve, sipërmarrjeve, fermerëve, të rinjve dhe pensionistëve është në gjendje të keqe”, nwnkryetarja e PD, Pampuri:  Kryeministri Rama vijon protagonizmin në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Përtej tam-tameve përgjatë kësaj jave dhe protagonizmit të Edi Ramës në rolin e ri tashmë të organizatorit të eventeve ndërkombëtare, qartazi i është larguar plotësisht qeverisjes normale të vendit ...

Read More
27 Shk
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Raporti i BERZH thekson se pas viti 2018 qeveria në Shqipëri ka qenë pengesa për investitorët e huaj dhe inkurajoi largimin e të rinjve

  DEKLARATA E NËNKRYETARES DHE DEPUTETES SË PD, ORIOLA PAMPURI Standardi i jetesës në Shqipëri është përkeqësuar. Kjo qeveri jo vetëm që nuk ka bërë asgjë për shqiptarët, por jeta e tyre vitet e fundit është përkeqësuar edhe më shumë ...

Read More
23 Shk
0

Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit”, Pampuri: Një tjetër nismë korruptive dhe klienteliste e qeverisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARJA DHE DEPUTETJA, ORIOLA PAMPURI   Ligji i ri “Për Lojrat e Fatit” është një tjetër nismë korruptike e klienteliste e kësaj qeverie. Në harkun kohor prej 5 vitesh qasja e qeverisë pati një ndryshim ...

Read More
19 Shk
0

PD dorëzon në SPAK padinë e re për aferën e inceneratorëve

  Ashtu siç ishte paralajmëruar nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, dhe përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi, kanë dorëzuar ditën e sotme kallëzim të ri në SPAK në lidhje me çështjen e inceneratorëve. ...

Read More
19 Shk
0

Nënkryetarja e PD, Pampuri: Qeveria është shndërruar në një qeveri për një grusht oligarkësh me interesa të ngushta me qeveritarët nëpërmjet kontratave korruptive, PPP-të abuzuese

  Postimi i plotë i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Përgjatë dy dekadave te fundit popullsia e Shqipërisë është plakur me ritme të shpejta, gati dy herë më shumë se norma mesatare e plakjes së popullsisë në vendet e ...

Read More
17 Shk
0

Nënkryetarja e PD, Pampuri i përgjigjet Spiropalit: Pampuri i reagon Spiropalit: Turp, të keqpërdorësh vizitën e sekretarit të shtetit për të mbuluar aferën Mcgonigal të Ramës

  Reagimi i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri: Elisa në botën e doganave paska përdorur sot Sekretarin Blinken për të justifikuar përfshirjen e Ramës në aferën McGonigal kundër Lulzim Bashës. E turpshme, skandaloze të keqpërdorësh mikun dhe aleatin strategjik të ...

Read More
123