Tags: "zgjedhjet"

17 Feb
0

Sekretari organizativ i PD, Taulant Zeneli përshëndet zgjedhjet në degën e PD, Gramsh

  Postimi i sekretarit organizativ në PD, Taulant Zeneli:   Falenderim dhe mirënjohje nga zemra për të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të degës Gramsh, të cilët i qëndruan besimit të tyre në misionin dhe vlerat e partisë tonë, duke ...

Me Shume
31 Jan
0

Basha flet për ofertën e PD në zgjdhjet e ardhshme: Kulturë të re politike që do të bashkojë të gjithë energjitë pozitive të shoqërisë

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke iu përgjigjur pyetjeve në Instagram, ka folur dhe për ofertën e PD në zgjedhjet e vitit 2025.   Zbardhja e videos:   Me një program të mirë, që po përgatitet nga ekspertët ...

Me Shume
02 Dec
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina, i përgjigjet akuzave të Berishës: Vazhdon me mashtrimet ordinere për t’i ikur llogaridhënies për humbjen e thellë të zgjedhjeve të 14 majit

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA:   Sali Berisha vazhdon me mashtrimet ordinere për hallet e tij dhe për t’i ikur llogaridhënies për humbjen e thellë të zgjedhjeve të 14 majit, për të cilën nuk ...

Me Shume
22 Oct
0

Basha për votën e diasporës: Përkushtimi ynë është që në zgjedhjet e ardhshme parlamentare emigrantët të kenë mundësi të votojnë aty ku jetojnë

Pjesë nga fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në Dibër: Por ne të gjithë e dimë realitetin, të gjithë i njohim kufizimet e sistemit politik për t’u marrë me një nga problemet më të mprehta të tranzicionit që është ...

Me Shume
25 Aug
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit, Pampuri: Thirrja e demokratëve kuksianë është për fitore, dhe fitorja arrihet vetëm të bashkuar

Deputetja e PD, Oriola Pampuri ka reaguar pas propozimit të Arif Rexhmatit si kandidat i të dhathtës për Bashkinë e Kukësit, në zgjedhjet e pjesëshme që so të mbahen më 24 shtator. Në një postim në facebook, Pampuri shprehet se ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet për Bashkinë e Kukësit, anëtarësia e degës së PD propozon për kandidat Arif Rexhmatin

Kryetari i degës së Partisë Demokratike, Arif Rexhmati është emri i propozuar nga anëtarësia e degës për kandidat të Bashkisë së Kukësit, në zgjedhjet që pritet të mbahen në shtator. Në një deklaratë për mediat, Rexhmati ka falënderuar antarësinë e ...

Me Shume
23 Aug
0

Zgjedhjet në Bashkinë e Kukësit, Tabaku reagon pas dorëheqjes së Admir Sinematit për të rikandiduar: Lëvizje e zgjuar dhe e mençur

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka komentuar dorëheqjen nga rikandidimi për Bashkinë e Kukësit të Admir Sinamatit, i cili kandidoi në zgjedhjet e 14 majit nën siglën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”. Në një postim në Facebook, deputetja Tabaku shprehet ...

Me Shume
16 Aug
0

Jorida Tabaku përshëndet qëndrimin për zgjedhjet në Kukës: Të kërkosh që opozita të jetë e bashkuar nuk të bën as të shitur dhe as të blerë, por të përgjegjshëm ndaj qytetarëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka reaguar pas deklaratës së PD në Kukës, e cila bën thirrje për një kandidat të së djathtës në zgjedhjet e parakohshme për bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, deputetja demokrate thotë se ...

Me Shume
16 Aug
0

Zgjedhjet e 24 shtatorit, PD Kukës:Të gjejmë një zgjidhje gjithëpërfshirëse për demokratët, bashkimin për të garuar me një kandidaturë të gjithëpranuar

Dega e PD Kukës bën apel për gjetjen e një zgjidhjeje gjithëpërfshirëse për të gjithë demokratët, bashkimin e tyre në një përfaqësim dinjitoz, për të garuar me një kandidaturë të gjithëpranuar në zgjedhjet e pjesshme lokale në bashkinë e Kukësit ...

Me Shume
12