Tags: "sulmet"

28 Oct
0

Sulmet ndaj deputetit gjerman/ Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Të sulmosh z. Krichbaum me të njëjtin stil të Ramës për halle personale, nuk i shërben as opozitarizimit, as Shqipërisë

  Për sulmet ndaj deputeti të Bundestagut gjerman dhe zëdhënës i CDU-së Gjermane për çështjet Europiane, Gunter Krischbaum, ka reaguar edhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri. Me anë të një postimi në facebook, Pampuri shpreh solidaritet me Krichbaum ku ...

Me Shume
28 Oct
0

PD: Berisha njësoj si Rama, sulmon mikun e PD dhe të shqiptarëve, Gunther Krichbaum.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI KRESHNIK ÇOLLAKU Prej disa ditesh ndodhet në një vizitë zyrtare në Tiranë, deputeti i Bundestagut gjerman dhe zëdhënës i CDU-së Gjermane për çështjet Europiane, miku i Shqipërisë dhe i Partisë Demokratike, Gunter Krischbaum. Gunter ...

Me Shume
07 Oct
0

Sulmet e Hamas/ Reagon kryetari i PD, Lulzim Basha: Tronditëse! Qëndrojmë pranë popullit të Izraelit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar për sulmet e Hamasit ndaj Iyraelit ditën e sotme. Në një postim në X, Basha shkruan se lutjet e tij shkojnë për viktimat e pafajshme dhe familjet e tyre, dhe i uron ...

Me Shume
23 Sep
0

McGonigal pranoi akuzat e lidhura me Shqipërinë, Basha: Të vërtetën nuk mund ta ndalë askush! Shpagim për demokratët që u sulmuan nga Rama e Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar pas pranimit të akuzave nga Charles McGonigal, ish-shefi i kundërzbulimit në FBI lidhur me Shqipërinë. Mes tyre, McGonigal u përgjigj me “Po” kur u pyet nëse kishte hetuar një lobist të një ...

Me Shume
11 Sep
0

Sulmet terroriste, Basha: 11 shtatori 2001 nuk përkuli kombin amerikan përballë terrorit, duke prirë edhe njëherë në mbrojtje të vlerave themelore të lirisë dhe demokracisë

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka kujtuar viktimat e sulmeve terroriste të 11 shtatorit në SHBA. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se sulmi terrorist nuk përkuli kombin amerikan përballë dhunës, duke prirë edhe njëherë në mbrojtje të ...

Me Shume