Tags: "shqiptare"

08 Dec
0

Anëtarja e Kryesisë së PD, Andia Ulliri: Sfida e të djathës dhe PD është të kthejmë vëmendjen tek rinia, që Shqipëria të mos jetë bosh nesër

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Andia Ulliri, shprehet se rinia, rrahja e zemrës së çdo kombi, janë arkitektët e fatit të shoqërisë tonë. Në një postim në facebook, deputetja demokrate ka shpërndarë foto nga aktiviteti i PD në Hotel ...

Me Shume
07 Dec
0

Sekretarja për gruan në PD, Taulanda Jupi: vajzat dhe gratë shqiptare meritojnë vëmendje reale, kujdes dhe mbrojtje që shkojnë përtej drejtësisë themelore për të jetuar dhe sigurisë së saj

  Sekretarja për Gruan në Partinë Demokratike, Taulanda Jupi, në takimin e zhvilluar sot me gratë e Fierit është shprehur vajzat dhe gratë shqiptare meritojnë vëmendje reale dhe aspirate tëtjera që shkojnë përtej drejtësisë themelore për të jetuar dhe sigurisë ...

Me Shume
09 Nov
0

PD, Çollaku: Rreth 900.000 shqiptarë kanë vështirësi apo pamundësi për të shlyer faturën e energjisë elektrike

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, NËNKRYETARI I PD, KRESHNIK ÇOLLAKU Përshëndetje të nderuar qytetarë. Prej ditësh po diskutohet projektbuxheti për vitin 2024, buxhet i cili nuk jep asnjë mbështetje domethënëse për familjet e varfëra. Gjatë vitit 2023 qeveria mburej për ...

Me Shume
24 Oct
0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, poston mesazhin e Papa Françeskut për të rinjtë shqiptarë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i ka shprehur mirënjohje Papa Françeskut për videon e bërë ditën e sotme ku shprehu mesazhe shprese dhe inkurjimi për të rinjtë shqiptarë. Me anë të një postimi në Faceboo, Basha shprehet se Shqipëria ...

Me Shume
20 Oct
0

Arbi Agalliu: Ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha

Deputeti i Partisë Demokratike, Arbi Agalliu, thotë se ekonomia shqiptare përballet në mënyrë të vazhdueshme me sfida dhe problematika të mëdha. Sipas tij, përtej gjithë propagandës apo gjysma të vërtetave mbi ecurinë ekonomike të Shqipërisë ku në thelb qeveria vijon ...

Me Shume
05 Sep
0

Dita e Shenjtërimit të Nënë Terezës, Basha: Simboli shqiptar i dashurisë për Zotin, që na krenon dhe motivon të veprojmë me dhembshuri në jetët tona

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka përshëndetur ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se Nënë Tereza mbetet simboli shqiptar i dashurisë për Zotin, e cila edhe sot na bën krenarë. Postimi i ...

Me Shume