Tags: "Sali Berisha"

04 Tet
0

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Përfaqësues të Berishës dhe Ramës kanë bashkërakorduar dhe kanë rrëzuar kërkesën për interpelancë me kryeministrin për deklaratat e tij lidhur me situatën në Kosovë

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, ka reaguar pas rrëzimit të kërkesës për interpelancë lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për marrjen nën kontroll të veriut të Mitrovicës nga KFOR. Në një deklaratë për mediat, Çollaku deklaroi se përfaqësues ...

Read More
01 Sht
0

Lulzim Basha: Rama dhe Berisha janë binomi tregues i lidhjeve të politikës me bandat, krimin dhe korrupsionin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se Rama e Berisha janë binomi tregues i lidhjeve të politikës me bandat dhe krimin. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se aleanca e tyre s’fshihet dot pas llumit dhe shpifjeve, ...

Read More
25 Gus
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Read More
14 Gus
0

Basha: Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot bashkëpunimin me Edi Ramën për kullat; as faktin se aty pastrohen para krimi dhe korrupsioni

Reagimi i plotë i Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha: Pengjet fshihen sot pas kullës së Tiranës, pas “Malit të Korrupsionit” që po mban peng zhvillimin dhe mirëqenien e shqiptarëve. Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot ...

Read More
28 Kor
0

Basha sfidon Berishën, voto vetingun në politikë të tregojmë kush është peng e kush jo

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka sfiduar Sali Berishën për të votuar vettingun në politike, pasi vetëm kështu sipas Bashës duket se kush është peng dhe kush jo. Në një postim në Twitter, Basha shkruan se transparenca le ...

Read More
21 Kor
0

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Të tregojmë kush është i korruptuar, le të votojmë vetingun për politikanët!

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Sali Berishës, i cili sot sërish e akuzoi si peng të Edi Ramës. Basha ka reaguar në Twitter ku shkruan se Berisha kërkon me çdo kusht e mjet të mbajë ...

Read More
123