Tags: "NATO"

04 Pri
0

75 vjet NATO, Basha: Aleanca më e madhe, më e fuqishme dhe më e suksesshme në histori

  Postimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha:   Kumbon sot mesazhi i Sekretares amerikane të Shtetit Madeleine Albright në 50 vjetorin e Aleancës: “Ne e dimë se kur demokracitë e Europës dhe Amerikës ndahen, krijohen çarje midis të ...

Read More
01 Pri
0

Bashkëbisedimi i hapur i kryetarit të PD, Lulzim Basha, me Ermal Peçin dhe Marsid Gupin

  PJESË NGA BASHKËBISEDIMI I HAPUR I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, ME ERMAL PEÇIN DHE MARSID GUPIN   -Kur ishte procesi i anëtarësimit në NATO, dita s’ka qenë shumë në ministri seç ka qenë në ajër në takime në ...

Read More
01 Pri
0

15 vjetori i anëtarësimit në NATO, Basha risjell mesazhin e tij si ministër i jashtëm në ceremoninë e nënshkrimit të protokollit: Kurrë më nuk do të jemi të vetmuar në kauzën e mbrojtes së lirive tona

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, përmes një videopostimi në rrjetet sociale ka përkujtuar 15 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO. Kreu i PD, në atë kohë ministër i jashtëm i Shqipërisë, ka zgjedhur një pjesë të fjalës së ...

Read More
24 Mar
0

25 vjet nga bombardimet e NATO-S në Serbi, Basha: Nostalgjikët e Millosheviçit vazhdojnë të përkundin ambicie të së shkuarës, por fatmirësisht sot në Kosovë është NATO

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Sonte njëzet e pesë vjet më parë, NATO nisi fushatën e bombardimeve për të ndalur genocidin dhe spastrimin etnik në Kosovë. Pas shterimit të çdo mundësie diplomatike, për t’i dhënë fund ...

Read More
04 Mar
0

Hapja e bazës ajrore të Kuçovës nga NATO, sekretari për sigurinë kombëtare në PD, Gjunkshi:  Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por dhe stabilitetit të rajonit e më gjerë

  Postimi i Sekretarit për sigurinë kombëtare dhe koordinimin euro-atlantik, Xhemal Gjunkshi:   Me personalitete të Nato-s dhe SHBA në përurimin e bazës ushtarake të Kuçovës. Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por ...

Read More
04 Mar
0

“Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO, arritje madhore”, Basha: Hapja e bazës së Kuçovës, një lajm i mirë jo vetëm për Shqipërinë, por për sigurinë e të gjithë rajonit në një kohe të trazuar

  Postimi i kryetarit të PD, Lulzim Basha:   Anëtarësimi i Shqipërisë në NATO 15 vjet më parë ishtë një nga arritjet më të mëdha të shqiptarëve. Sot falë mbështetjes së Aleancës më të madhe të sigurisë u hap baza ...

Read More
04 Mar
0

PD, nënkryetari Kreshnik Çollaku: Hapja e bazës së Kuçovës, lajm shumë i mirë. Mazhoranca të miratojë amendamentin Basha për ti akorduar Kosovës 50 milionë euro ndihmë ushtarake për mbrojtjen e saj

  Postimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku:   Anëtarësimi në Nato është ndër ditët më të shndritshme të historisë së Shqipërisë dhe jo nata e propagandës më të cilën pushtetarët e sotëm kërkonin të manipulonin mëndjet e shqiptarëve. 15 ...

Read More
16 Gus
0

”Standardet e NATO-s në rrezik nga korrupsioni“, Gjunkshi: Krahas kanabizimit të repartit ushtarak, bëhen me dije afera me tendera dhe në tjetërsimin e pronave të ushtrisë

DEKLARATË E KËSHILLTARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE PRANË PD, XHEMAL GJUNKSHI Standardet e Natos në rrezik nga korrupsioni dhe skandalet me pronat në sistemin e mbrojtjes! Prej kohësh sistemi i mbrojtjes po tronditet rëndë nga skandale dhe abuzime të papranueshme për ...

Read More