Tags: "listat e hapura"

26 Mar
0

PD, Kulluri: Lista e hapura dhe vota e emigrantëve çështje e sistemit demokratik. 3-4 vetë po e çmontojnë në një tryezë pazari

  Postimi i sekretarit për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri: Çeshtja e listave te hapura dhe votes se emigranteve nuk eshte ceshtje e PD por e sistemit demokratik qe tre-kater vete po e cmontojne ne nje tryeze pazari ...

Read More
20 Mar
0

“Ne s’jemi nisur për karrige”, Basha nga Durrësi: E nisëm për listat e hapura, votimin elektronik, votën e diasporës, për Shqipëria një zone

  Pjesë nga fjala e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Durrës:   Edhe ata pak që kanë mbetur dhe që se kuptonim se cilat janë motivet e vërteta të atyre që për interes ...

Read More
26 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Jemi apo nuk jemi për hapjen e listave të deputetëve? Të provojmë para shqiptarëve se sa na vlen lëkura secilit

  REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, FLUTURA AÇKA     Jemi apo nuk jemi për hapjen e listave të deputetëve?   Kjo është pyetja publike për çdo deputet të sotëm të Parlamentit shqiptar. Do t’i lutesha medias që t’ua bënte ...

Read More
19 Jan
0

Deklarata e nënkryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Enkelejd Alibeaj

  DEKLARATA E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, ENKELEJD ALIBEAJ   Përshëndetje! Siç jeni në dijeni të nderuar gazetarë dhe publiku që na ndjek përmes jush, sot është thirrur edhe mbledhja, një nga mbledhjet e radhës të Komisionit të ...

Read More
16 Jan
0

Kulluri: Listat e hapura duket se kanë shqetësuar ata që janë të interesuar të futen në parlament vetëm duke u emëruar nga kryetarët por jo të zgjidhen nga qytetarët

    REAGIMI I SEKRETARIT PËR MARRËDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Listat e hapura duket se kane shqetesuar ata qe jane te interesuar te futen ne parlament vetem duke u emeruar nga kryetaret por jo te zgjidhen ...

Read More
10 Jan
0

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Parlamenti t’i japë përgjigje tre prioriteteve madhore, listat e hapura, vota e diasporës, vetingu politik

  DEKLARATË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, KRESHNIK ÇOLLAKU   Përtej zhurmës logorike pa asnjë thelb të vërtetë politik, jetike për interesin e Opozitës dhe të shqiptarëve është që Parlamenti ti japë përgjigje tre prioriteteve madhore që mundesojne ndryshimin e ...

Read More
07 Dhj
0

Basha prezanton platformën e tij në Kongresin Amerikan: Mbështetje për SPAK, vetting në politikë, lista të hapura, vota e diasporës, janë prioritet tona

  Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, u prit në një takim nga Kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Kongresit të SHBA-së, Michael McCaul. Zoti Basha dhe zoti McCaul diskutuan për situatën në Shqipëri dhe në rajon. Zoti Basha ...

Read More
24 Nën
0

Basha me demokratët e degës 10 në  Tiranë: Po punojmë çdo ditë për të ndërtuar alternativën tonë, me propozime konkrete për ta pastruar politikën përmes vetting-ut 

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, zhvilloi një takim pasdite me demokratët e degës 10 në Tiranë. Kreu i PD, foli për situatën politike në vend. “Zhvillimet e zhurmshme të teatrit politik e kanë bërë edhe më të qartë për ...

Read More
11 Nën
0

Vettingu në politikë dhe porpozimet për Zgjedhore, Basha: Nisma të konsultuara me qytetarët, për t’u dhënë fuqinë të zgjedhin depuetin dhe qeverinë që duan

Gjatë kësaj jave Partia Demokratike e Shqipërisë ka depozituar disa nisma shumë të rëndësishme për të sotmen dhe të ardhmen e vendit tonë. Shqipëria renditet mes vendeve më te korruptuara, çka ka ndikuar në zhvillimin ekonomik dhe emigrimin masiv të ...

Read More
10 Nën
0

Basha: Lista të hapura dhe vetting ne politikë për një Shqipëri të drejtë e të zhvilluar

Gjatë mesditës, kryetari i PD zhvilloi takime rastësore me qytetarët më zonën e Ali Demit në Tiranë. Basha bisedoi me shumë prej tyre fhebu tha atyre se ai dhe PD, kanë zgjedhur të qëndrojmë çdo ditë pranë njerëzve, në një ...

Read More
12