Tags: "Kuvendi"

19 Maj
0

“Në 1 qershor mbahet Kuvendi për prezantimin e Programit”, Agalliu: PD e vetmja forcë politike që tregon seriozitet dhe alternativë qeverisëse

Në datën 1 qershor, në orën 11:00, te Parku Olimpik, Partia Demokratike e Shqipërisë, do të zhvillojë Kuvendin për prezantimin e Programit. Lajmin e bën me dije, Sekretari për Programin, Arbi Agalliu, i cili në postimin e tij në Facebook, ...

Read More
18 Pri
0

Prononcimi për mediat i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në oborrin e Kuvendit

    PRONONCIMI PËR MEDIAT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË OBORRIN E KUVENDIT   Shikoni çfarë bëjnë, kanë 5 muaj që bllokojnë Kuvendin, gjoja bllokojnë Kuvendin, kalon buxheti në 3 minuta, kalojnë vendime të rëndësishme pa diskutim, ...

Read More
05 Pri
0

Amnistia penale, Karabina: Lindita Nikolla lejoi të marrin pjesë në Kuvend, në kundërshtim me Rregulloren, deputetë të përjashtuar më parë

  DEKLARATA E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA Që Edi Rama është në pazar me Sali Berishën kjo dihej dhe qartësohet përditë dhe më shumë. Është në pazar, jo sepse e do, por sepse vetëm me Berishën përballë mund ...

Read More
21 Mar
0

Prononcimi për mediat i kryetarit të Partisë Pemokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në oborrin e Kuvendit

  PRONONCIMI PËR MEDIAT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË OBORRIN E KUVENDIT   E di që për njerëzit që vuajnë katastrofën ekonomike të shkaktuar nga korrupsioni dhe keqqeverisja 11 vjeçare e Edi Ramës, shpeshherë bëhet ...

Read More
11 Mar
0

Sekretari për marrëdhëniet me publikun në PD, Edvin Kulluri: Nuk mund të ketë marrëveshje kundër listave të hapura, barazisë së votës, votës së diasporës dhe votimit elektronik

  REAGIMI SEKRETARIT PËR MARDHËNIET ME PUBLIKUN NË PD, EDVIN KULLURI   Marrëveshjet midis palëve në Kuvendin e Shqipërisë nuk mund të jenë marrëveshje që cenojnë interesin publik! Partia Demokratike prej muajsh kërkon që Kuvendi të kthehet në normalitet dhe ...

Read More
04 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri, kërkesë për për informacion Kuvendit mbi situatën urgjente për kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali, Fushë Krujë

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Sot dorëzova në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për informacion mbi situatën urgjente në lidhje me kushtet e mjerueshme të Qendrës Shëndetësore Idriz Tali Fushë Krujë. Si deputete përfaqësuese e ...

Read More
06 Nën
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha çon në Kuvend projektligjin për vetingun. Do hetohet pasuria dhe lidhjet me krimin e të gjithë politikanëve

Përmes një video live në Facebook, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, njoftoi se ka depozituar projektligjin për Vettingun në politikë. Sipas Bashës, dy janë parimet që zbatohen në këtë projektligj: i pari, ndiq paranë. Pra sipaa këtsaj nisme, paraja ...

Read More
06 Nën
0

Kreshnik Çollaku: Një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është ajo që i duhet Edi Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, përmes një postimi në facebook ka reaguar për veprimet e sotme të deputetëve të Rithemelimit. Çollaku shkruan se një opozitë që kacavirret nëpër dritaret e parlamentit, është opozita që i duhet Edi Ramës. Ai ...

Read More
05 Tet
0

“Kuvendi duhej të mbante qëndrim për Kosovën”, Basha: E turpshme! Parlamenti Europian e gjeti kohën, ndërsa parlamenti shqiptar jo

FJALA E KRYETARIT LULZIM BASHA, ME GAZETARËT JASHTË PARLAMENTIT   E sotmja është një ditë turpi tjetër për Kuvendin e Shqipërisë. Sot parlamenti shqiptar, me vonesë në krahasim me parlamentin europian, duhej të kishte mbajtur një qëndrim për Kosovën. Por ...

Read More
03 Kor
0

“I uroj mirëseardhje Presidentit Clinton”, Tabaku: Do kish qenë e udhës të përshëndetej nga Kuvendi

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, i ka uruar mirëseardhje ish-Presidentit të SHBA-së, Bill Clinton, i cili viziton Shqipërinë ditën e sotme. Nga foltorja e Kuvendit, Tabaku u shpreh se do ishte më normale që Parlamenti t’i uronte mirëseardhje. “E ...

Read More