Tags: "Indrit Sefa"

14 Maj
0

Indrit Sefa zbardh skemën e vjedhes me tendera publik të ministrit Arbian Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit Endri Fuga

Sekretari për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa, ka zbardhur skemën e vjedhjes me tendera publik të ish-zëvendëskryebashkiakut, Arbjan Mazniku dhe këshilltarit të kryeministrit, Endri Fuga. Në një deklaratë për mediat, Sefa shprehet se kompania 3I-Solution, ka si ...

Read More
09 Maj
0

Sekretari Ligjor i PD, Indrit Sefa: Mos u lodh kot të interpretosh përgjigjen e SPAK, është e qartë si drita e diellit

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, i është përgjigjur opozitarëve që bashkuan votat me partinë socialiste për amnistinë penale. Sefa shprehet se të bësh diskutime me hile dhe marifete gjyhësore është cinizëm dhe të mohosh të vërtetën që ...

Read More
30 Pri
0

Përfaqësuesi ligjor i PD, Indrit Sefa: Vendimi i marrë sot nga Gjykata e Rrthit Tiranë, ështe vendim në frymën e vendimit të Gjyktës së Lartë

  DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PD, INDRIT SEFA, PARA GJYKATËS SË TIRANËS   Lidhur me vendimmarrjen që ka marrë organet legjitime të Partisë Demokratike. Përcaktimet ligjore janë të qarta, vendimmarrja e Gjykatës së Lartë është e qartë. ...

Read More
24 Pri
0

Amendamentet që propozohen nga Partia Demokratike

    AMENDAMENTI I PARË, SEKRETARI PËR REFORMËN ELEKTORALE, REZART KTHUPI   Amendamenti i parë është një amendament i cili ka për qëllim të rregullojë ligjin 95/2016, që është ligju i posaçëm i cili strukturon SPAK. Nisur nga raportet e ...

Read More
15 Pri
0

Denoncimi i Indrit Sefës: ARRSH ka shpallur 13 tendera me vlerë 200 milionë euro për ndërtim ose rehabilitim rrugësh, me kritere që minojnë garën, për të favorizuar të njëjtët oligarkë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PËR ÇËSHTJET LIGJORE, INDRIT SEFA   Të nderuar qytetarë!   Siç jeni njohur nga mediat, Autoriteti Rrugor Shqiptar (ARRSH) ka shpallur të paktën 13 procedura tenderimi për ndërtim, zgjerim ose rehabilitim rrugësh, në një ...

Read More
06 Pri
0

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, zbardh dokumentet: Nuk presim që Ulsi Manja të amnistonte protestuesit dhe të linte pa amnistuar të korruptuarit

  Sekretari Ligjor i Partisë Demokratike, Indrit Sefa, në intervistën që pati në televizonin A2 CCN, ka zbardhur dokumente të tjera për amnistinë penale, e cila sipas tij amniston të korruptuarit.   Postimi i Sekretarit Ligjor të PD, Indrit Sefa: ...

Read More
28 Mar
0

PD sërish kërkesë Gjykatës së Apelit: Jepini zgjidhje përfundimtare problematikës gjyqësore që ka PD tash e 2 vite

  PRONONCIMI I SEKRETARIT EKZEKUTIV PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE NË PD, INDRIT SEFA Partia Demokratike në vazhdim të të gjithë kërkesave të saj publike për përdhpejtimin e çështjes në Gjykatën e Apelit të Juridiksionit të Përgjithsëm të Tiranës, ka ...

Read More
27 Mar
0

Sekretarit për Çështjet Ligjore dhe Zgjedhore në PD, Indrit Sefa: Zoti Gjekmarkaj është simboli i politikës në 33 vite demokraci në Shqipëri

  QËNDRIMI I SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE NË PD, INDRIT SEFA   Indrit Sefa: Zoti Gjekmarkaj është simboli i politikës në 33 vite demokraci në Shqipëri. Ka kaluar nga zëvendës i Lulzim Bashës, në zëvëndës i Sali Berishës, ...

Read More
21 Mar
0

Sekretarit për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa, nxjerr e-mailet me propozimet konkrete të PD për reformën zgjedhore

    REAGIMI I SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE NË PD, INDRIT SEFA     Për pazarexhinjtë që turpin duan ta hanë me bukë dhe thonë se Komisioni aktual i Reformës Zgjedhore nuk ka dhënë asnjë produkt konkret. Ja ...

Read More
17 Mar
0

Sekretari për çështjet ligjore dhe zgjedhore në PD, Indrit Sefa

    DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE, SEKRETARI PER ÇESHTJET LIGJORE DHE ZGJEDHORE NE PD, INDRIT SEFA   Pazari i rinovuar i vitit 2008 midis ramës dhe berishës po shfaqet publikisht përdit e më shumë për qytetarët shqiptarë. Rama bashkë me ...

Read More
123