Tags: "inceneratoret"

11 Maj
0

7×7 = inceneratoret. Ironia e Bashes: 7 hajdutët e parë shkuan te 7 penxheret e burgut

Në podcastin “Klo’s Friends”, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka folur për inceneratorët, aferën më të madhe të shekullit. Bashkëngjitur zbardhja e videos: Kalojmë pak tek matematika? Meqë letërsinë, muzikën i kaluam. S’po të pyes sa bëjnë 7×7. Po ...

Read More
19 Shk
0

PD dorëzon në SPAK padinë e re për aferën e inceneratorëve

  Ashtu siç ishte paralajmëruar nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, dhe përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi, kanë dorëzuar ditën e sotme kallëzim të ri në SPAK në lidhje me çështjen e inceneratorëve. ...

Read More
15 Shk
0

Kreu i PD, Lulzim Basha: Rama përdor vizitën e sekretarit Blinken për t’u fshehur nga detyrimi të përgjigjet për aferën e inceneratorëve

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Është e qartë që Edi Rama ka përdorur vizitën e sekretarit Blinken për t’u fshehur nga një detyrim kushtetues, që nga ana tjetër tregon se çfarë teatri i shpifur luhet këtu ...

Read More
05 Shk
0

Deklarimet e Arben Ahmetajt për aferën e inceneratorëve, PD kërkon interpelancë me kryeministrin Edi Rama

  NJOFTIM NGA PARTIA DEMOKRATIKE E SHQIPERISE Partia Demokratike kërkon interpelancë urgjente me Edi Ramën për akuzat e Arben Ahmetaj. Arbi Agalliu, sekretari i grupit të PD, depoziton kërkesën në Kuvend për interpelancë urgjente. Ahmetaj deklaroi se pronarët e vërtetë ...

Read More
02 Shk
0

Basha: Banda e inceneratorëve në qeveri operon me kode mafioze. Se çfarë bëjnë me njëri-tjetrin, kokat hëngshin, por çfarë shqetëson shqiptarët është se ata të gjithë bashkë kanë ngrënë paratë e shqiptarëve

    REAGIMI I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Postimi i kreut të PD:   Është e qartë se këta operojnë si bandë kriminale dhe me kode mafioze kërcënojnë njëri-tjetrin. Njëri del në dosje me krimin, tjetri në pazare ...

Read More
29 Gus
0

Tabaku i përgjigjet Ramës: 100 herë pas të kthehesha, 100 herë do ta bëja

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka vijuar me akuzat ndaj qeverisë lidhur me aferat e inceneratorëve dhe sterilizimit. Në një postim në Facebook, Tabaku shprehet se bëhet fjalë për individë që nuk kishin asnjë kapital dhe që erdhën me ...

Read More
24 Gus
0

Mirela Karabina: Përveç inceneratorëve dhe sterilizimit, një tjetër aferë po lind nga duart e Beqajt dhe Ramës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina thotë se për 8 vite, kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij kanë mbrojtur me pathos politikën e incenerimit të mbetjeve dhe projektet e qeverisë. Karabina është ndalur në dy çështjet më të nxehta, ...

Read More
03 Gus
0

Basha viojn turin me drejtuesit e PD: “Investitor strategjik” janë bërë persona të krimit të organizuar. Duhet hetim parlamentar i menjëhershëm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e takimeve me drejtuesit politikë të qarkut të Kukësit dhe të Lezhës Në një postim në Facebook, Basha shkruan u diskutua për rivitalizimin e PD, për t’u bërë zëri i qytetarëve ...

Read More
02 Gus
0

Tabaku tregoi në Parlament manualin e vjedhjes me 3 inceneratorët

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish për sekuestrimin nga ana e SPAK të inceneratorit të Tiranës. Në një video të shpërndarë në Facebook, Tabaku ka ripostuar deklaratën e saj në Parlament të 10 marsit 2022, në seancën ...

Read More
21 Kor
0

Afera e inceneratorëve, Tabaku: Shpresoj që dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës të shkoj përpara drejtësisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish për aferën e inceneratorëve. Në një ppstim në Facebook, Tabaku shkruan se u prit 6 vite që ish zv. Kryeministri, i cili ka paguar media, njerëz për të sulmuar këdo që ...

Read More
123