Tags: "inceneratoret"

19 Jul
0

Jorida Tabaku: Shqipëria është para një sfide historike për ndryshim!

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku thotë se skandali i inceneratorëve tregon se shteti është kapur nga koka tek këmbët. Në një postim në “Facebook”, Tabaku shprehet se Shqipëria është para një sfide historike për ndryshim. Sipas saj, pushteti i ...

Me Shume
18 Jul
0

Oriola Pampuri poston videon: Për 6 vjet PD denoncoi aferën e inceneratorëve

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka shpërndarë një video të denoncimeve të bëra nga Lulzim Basha që në vitin 2017 për aferën e inceneratorëve. Pampuri shprehet se për 6 vjet PD denoncoi aferën e inceneratorëve por Rama i doli ...

Me Shume
18 Jul
0

Rama refuzon interpelancën e kërkuar nga PD, Bardhi: Po e shndërrojnë Parlamentin në një dyqan personal të Zotos dhe Mërtirit

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, reagoi pas mbledhjes së konferencës së kryetarëve e cila rrëzoi kërkesën e PD për interpelancë me kryeministrin Edi Rama, lidhur me aferën e Inceneratorëve. Sipas Bardhit, mazhoranca po e shndërron Parlamentin ...

Me Shume
17 Jul
0

Tabaku: Lidhjet e Damian Gjiknurit me aferën e inceneratorëve u provuan nga SPAK në vitin 2023

Faktet e publikuara nga Jorida Tabaku në vitin 2018 gjatë interpelancës me ministrin e asaj kohe të Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, në lidhje me aferën e inceneratorëve, u provuan nga SPAK në vitin 2023. Ja deklarata e Jorida Tabakut ...

Me Shume
15 Jul
0

Basha: Vetting-u i politikanëve dhe mbështetja pa kushte e SPAK për luftën ndaj korrupsionit

Kandidati pë kryetar të PD-së, Lulzim Basha është shprehur se dosja e ish-ministrit Arben Ahmetaj dhe zyrtarëve të tjerë të PS-së, është dëshmi se kryeministri Edi Rama e ka ndërtuar të gjithë pushtetin e tij mbi krimin dhe korrupsionin. Përmes ...

Me Shume
15 Jul
0

“Afera u kushton shqiptarëve 430 milionë euro”, Tabaku: Një ish-zv.kryeministër është para bankës së të akuzuarve

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, është shprehur se për herë të parë në historinë 30-vjeçare të pluralizmit një ish-zëvendës kryeministër është në bankën e të akuzuarit për një aferë korruptive. Tabaku ka thënë se afera e inceneratorëve (për të ...

Me Shume
14 Jul
0

Gazment Bardhi: Koka e aferës së inceneratorëve është Edi Rama. Të dorëzojë Arben Ahmetajn përpara drejtësisë

Fjala e plotë e Kryetarit të Grupit Parlamentar të PD, Gazment Bardhi në seancën e sotme plenare   Përpara se të fillojmë me vijimin e raportit, juve keni deklaruar që është njoftuar zoti Ahmetaj të jetë prezent. A ka informacion ...

Me Shume
14 Jul
0

“Koha i dha të drejtë PD-së”, Gështenja: 430 mln euro është afera më e madhe korruptive e inceneratorëve

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, në fjalën e tij ditën e djeshme në parlament, u shpreh se 430 milion euro është afera me e madhe korruptive e inceneratorëve me ideimin, dijeninë dhe mbështetjen e kësaj qeverie. Gështenja shprehet se ...

Me Shume
13 Jul
0

Grupi i PD, kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës për seancën e sotme. Të futet në rend dite kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetaj. Kryeministrin të vijë të japë llogari në seancë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka kërkuar ndryshimin e rendit të ditës në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Krujë si dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt. Bardhi ...

Me Shume
12 Jul
0

Tabaku: Inceneratorët dëshmi e shtetit të kapur

Fjala e deputetes të Partisë Demoratike, Jorida Tabaku, në Komisionin e Ekonomisë: Kohët e fundit, ka dalë një diskutim për kapjen e shtetit. Se si ligjet shkruhen në zyra biznesnesh, se si i gjithë shteti shqitpar është në shërbim të ...

Me Shume
123