Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish për aferën e inceneratorëve. Në një ppstim në Facebook, Tabaku shkruan se u prit 6 vite që ish zv. Kryeministri, i cili ka paguar media, njerëz për të sulmuar këdo që denonconte këtë çështje, të ishte përpara drejtësisë.

Deputetja demokrate gjithashtu shkruan se rradhën e ka kryetari i Bashkisë së Tiranës të shkoj përpara drejtësisë ashtu siç e meriton.

Postimi i plotë:

Durimi thonë e ka shpërblimin e mirë! Unë prita 6 vite që ish zv. Kryeministri, i cili ka paguar media, njerëz për të sulmuar këdo që denonconte këtë çështje, të ishte përpara drejtësisë. Shpresoj shumë, që me durim, dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës të shkoj përpara drejtësisë ashtu siç e meriton! Më vjen mirë që sot ata që atëherë e sulmuan Komisionin Hetimor të inceneratorëve, sot lexon gjetjet e tij! Kushdo që nuk e votoi, sot i del për zot atyre gjetjeve që janë dhe baza e akuzave të SPAK-ut!