Tags: "inceneratoret"

13 Kor
0

Grupi i PD, kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës për seancën e sotme. Të futet në rend dite kërkesa e SPAK për arrestimin e Ahmetaj. Kryeministrin të vijë të japë llogari në seancë

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka kërkuar ndryshimin e rendit të ditës në Kuvend për të diskutuar në lidhje me ngjarjen e ndodhur në Krujë si dhe kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt. Bardhi ...

Read More
12 Kor
0

Tabaku: Inceneratorët dëshmi e shtetit të kapur

Fjala e deputetes të Partisë Demoratike, Jorida Tabaku, në Komisionin e Ekonomisë: Kohët e fundit, ka dalë një diskutim për kapjen e shtetit. Se si ligjet shkruhen në zyra biznesnesh, se si i gjithë shteti shqitpar është në shërbim të ...

Read More
11 Kor
0

Tabaku: Dosja e SPAK për Arben Ahmetajn, faktoi çdo akuzë të ngritur nga Komisioni Hetimor Parlamentar për aferën 430 milion euro të inceneratorëve

DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, JORIDA TABAKU: Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë mblidhet për të trajtuar përmes Këshillit të Mandateve, mandatin e deputetit dhe ish Zv Kryeministrit, ish ministrit të Ekonomisë, ish Ministrit të Financave,  Arben Ahmetaj. Ashtu ...

Read More
10 Kor
0

Kërkesa e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt, Basha: Drejtësia t’i shkojë deri në fund aferës së inceneratorëve. Është jetik vetingu i politikanëve!

  Për kërkesën e SPAK drejtuar Kuvendit për arrestimin e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, ka reaguar edhe kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Me anë të një postimi në facebook, Basha shkruan se drejtësia duhet t’i shkojë deri në ...

Read More
123