Tags: "fjala"

08 Feb
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

    FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Dita e sotme ka një monotoni dhe një të re. Monotonia është që përsëri në një tetatër që i volit kryekëput Edi Ramës dhe ministrave ...

Me Shume
19 Jan
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Ka qenë një javë shumë intensive, me zhvillime të cilat kanë kapluar televizionet dhe vëmendjen e medias, por zhvillime të tjera edhe më të ...

Me Shume
11 Jan
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në konferencën me gazetarët

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KONFERENCËN ME GAZETARËT   Sot ndodhem para jush për këtë komunuikim së bashku me sekretarin e përgjithshëm zotin Alibeaj, me zëdhënësen e Partisë Demokratike, zonjën Karabina. Dua ta nis me ...

Me Shume
11 Dec
0

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË AKTIVITETIN PËR 33 VJETORIN E PD Të nderuar demokrate dhe demokratë, Të nderuar të ftuar, miq të çmuar të Partisë Demokratike, Të nderuar qytetarë shqiptarë, Jemi mbledhur sot ...

Me Shume
24 Nov
0

Basha prezanton draftin e PD për reformën zgjedhore: Prioritet numër 1 i Partisë Demokratike

  FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA, NË TRYEZËN PËR REFORMËN ZGJEDHORE TË ORGANIZUAR NGA PD   Ju falënderojë të gjithë pjesëmarrësve e në veçanti përfaqësuesit të organizatave të shoqërisë civile dhe të think ...

Me Shume
22 Oct
0

“Për dy vite PD nuk ishte në krye të detyrës përballë qeverisë të korruptuar”/ Basha: Sot demokratët kanë vendosur të ndërtojnë alternativën, të jenë zëri i qytetarëve

Kryetari i Partisaë Demokratike, Lulzim Basha, bashkë me ekipin përgjegjës, kanë prezantuar propozimet për Reformën Zgjedhore në qytetin e Dibrës. Në fjalën e tij, Basha tha se prej dy vitesh vendi ka vuajtur edhe mungesën e opozitës dhe ky ka ...

Me Shume
12 Oct
0

Rezoluta për Kosovën/ Fjala e nënkryetarit dhe deputetit të Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, në Parlament

FJALA E NËNKRYETARIT DHE DEPUTETIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, KRESHNIK ÇOLLAKUT, NË PARLAMENT   Në rast se do të kisha bërë një bilanc për këtë temë për çështjen e Kosovësm për bilancet politike midis meje, nesh dhe jush, raporti do të ...

Me Shume
08 Oct
0

Fjala e plotë e kryetarit të PD, Lulzim Basha, në prezantimin e propozimeve për Reformën Zgjedhore dhe Ndryshimeve Kushtetuese në Fier

Dita e sotme ka qenë një ditë jashtëzaknisht produktive, në optikën time, kemi nisur me një takim motivues, frymëzues do të thoja me rininë e qytetit të Fierit. Me rininë e cila lëkundet mes dilemave dhe shpresave, mes halleve dhe ...

Me Shume
02 Sep
0

Fjala e anëtares së Kryesisë së Partisë Demokratike, Taulanda Jupit në Kuvendin Kombëtar

Të dashur demokratë dhe demokrate, miq të ditëve dhe kohëve të vështira, I nderuar kryetar,   Historitë më të mëdha të progresit në etapa të ndryshme të historisë së njerëzimit kanë në thelb potencialin njerëzor, kanë vullnetin për të qëndruar ...

Me Shume
02 Sep
0

Kuvendi Kombëtar i PD, Endri Hasa: Sot fillon një politikë që projekton Shqipërinë e së ardhmes, larg politikës së vjetër të 30 viteve tranzicion

Fjala e anëtarit të Kryesisë së PD, Endri Hasa në Kuvendin Kombëtar:   Të dashur demokrate dhe demokratë! Të dashur qëndrestarë, të kohërave më të vështira që ka kaluar Partia Demokratike! Të dashur të rinj dhe të reja, brezi i ...

Me Shume
12