Tags: "emigrimi"

23 Maj
0

Basha: Rinia zemra e projektit tonë, programi i PD, ndal emigrimin

PD vazhdon përgatitjet për prezantimin e programit në 1 qershor. Kreu demokrat Basha përmes postimit të rradhës e ka fokusuar vëmendjen tek diskutimet e projektit për rininë.   POSTIMI I PLOTË Vijojmë takimet për finalizimin e programit qeverisës të Partia ...

Read More
04 Pri
0

Largimi i të rinjve, Eralda Bano i përgjigjet deputetes së PS: Mbyllja e shkollave dhe rezultatet e Pisës tregues i kësaj fatkeqësie

  Deputetja e PD, Eralda Tase Bano, ka replikuar me depute e PS, Klotilda Bushka për sa i përket largimit të rinjve, debat i lindur gjatë diskutimit të Ligjit për arsimin profesional. Deputetja demokrate iu përgjigj me shifrat e largimit ...

Read More
01 Mar
0

Deputetja e PD, Andia Ulliri: Emigrimi i të rinjve po kthehet në një nga shqetësimet më serioze për shoqërinë. Sipas sondazhit të fundit të Gallup, Shqipëria ishte ndër 10 vendet e para në botë ku të paktën gjysma e popullsisë do të donte të ikte jashtë vendit gjatë 2018-2021

    DEKLARATA E DEPUTETES DHE ANËTARES SË KRYESISË, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë,   Në Shqipëri, emigrimi i të rinjve po kthehet në nga një shqetësimet më serioze, për shoqërinë. Sipas të dhënave të një ankete të ...

Read More
08 Sht
0

“421 nxënës do mungojnë këtë vit”, Lefter Gështenja: Emigrimi po zbraz bankat e shkollave të Librazhdit, Prrenjasit, Gramshit dhe gjithë qarku i Elbasanit

Librazhdi, Prrenjasi, Gramshi dhe gjithë qarku i Elbasanit  do kenë më pak nxënës në bankat e shkollave, është shqetësimi që ka ngritur deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja. Me anë të postimi në Facebook, Gështenja gjithashtu thotë se emigrimi po ...

Read More