Tags: "Diber"

24 Mar
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në Kuvendin Zgjedhor të degës së PD, Dibër

    PJESË NGA FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË KUVENDIN ZGJEDHOR TË DEGËS SË PD, DIBËR   -Mirë se ju gjej, zonja dhe zotërinj, vëllezër dhe motra, anëtarë të Kuvendit zgjedhor të degës së Partisë Demokratike Dibër! ...

Read More
25 Nën
0

Denoncimi i Gjunkshit: Dibra në errësirë, e izoluar nga bora dhe e braktisur nga shteti!

  Sekretari i PD për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi, ka bërë një denoncim ku pohon se Dibra është pa energji elektrike. Sipas tij qyteti është izoluar nga bora dhe braktisur nga shteti. Reagimi i plotë: Gjendje e ...

Read More
22 Tet
0

Basha me banorët e Dibrës: Jetike që të korruptuarit të japin llogari, paratë që sot shkojnë në xhepat e pushtetarëve të kthehen në të mira për qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  gjatë të dielës në Dibër, takoi dhe bisedoi me qytetarë e tregtarë të kësaj zone që vuan si kudo, mungesën e vëmendjes nga shteti, varfërinë dhe largimin masiv të të rinjve. Basha tha se ...

Read More
22 Tet
0

Basha viziton familjen Kaloshi në Dibër: Të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti i PD. Duhet pa humbur kohë miratimi i ligjit për pastrimin e figurës

Gjatë qëndrimit në Dibër, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka vizituar familjen Kaloshi në njësinë administrative Kastriot, të cilët kanë qenë të përndjekur politik. Në një postim në Facebook, Basha shprehet se  të persekutuarit politikë të diktaturës komuniste janë ashti ...

Read More
22 Tet
0

“Për dy vite PD nuk ishte në krye të detyrës përballë qeverisë të korruptuar”/ Basha: Sot demokratët kanë vendosur të ndërtojnë alternativën, të jenë zëri i qytetarëve

Kryetari i Partisaë Demokratike, Lulzim Basha, bashkë me ekipin përgjegjës, kanë prezantuar propozimet për Reformën Zgjedhore në qytetin e Dibrës. Në fjalën e tij, Basha tha se prej dy vitesh vendi ka vuajtur edhe mungesën e opozitës dhe ky ka ...

Read More
22 Tet
0

FJALA E PLOTË E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË PREZANTIMIN E PROPOZIMEVE PËR REFORMËN ZGJEDHORE NË DIBËR

Mirë se ju gjej vëllezer dhe motra, zonja dhe zotërinj! I nderuar zoti Sekretar i Përgjithshëm, një kohësisht bashkëkryetar i Komisionit për Reformën Zgjedhore, zoti Enkelejd alibeaj, e nderuar zonja nënkryetare, Flutura açka, zoti nënkrzetar Kreshnik Çollaku, të nfderuar anëtarë ...

Read More
17 Gus
0

Denoncimi i Xhemal Gjunkshit: Banorëve në fshatin Kërçisht i Epërm të Dibrës po ua merrin ujin e pijshëm me dhunë

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Xhemal Gjunkshi, ka denincuar një rast në Dibër ku banorëve të fshatit Kërçisht i Epërm të Maqellarës, po u merret uji i pijshëm me dhunë. Në një postim në Facebook, Gjunkshi shkruan se banorët ...

Read More
05 Gus
0

Basha: Përgjimet e “SKY” dëshmojnë se lidhja e politikës me krimit është një plagë e madhe për rendin dhe sigurinë. Vettingu në interes të qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me drejtuesit politikë të qarkut të Dibrës. Takimin e ka njoftuar nëpërmjet një postimi në Facebook, ndërsa ndër të tjera Basha shkruan se fokusi është tek përgatitja e Kuvendit ...

Read More
17 Kor
0

Basha: Ndëshkimi i korrupsionit në nivelet më të larta është fillimi i vërtetë i ndryshimit

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me mbështetës në qytetin e Dibrës. Në fjalën e tij, Basha është shprehur se ndëshkimi i korrupsionit në nivelet më të larta është vetëm fillimi i ndryshimit. Ndër të ...

Read More