Tags: "deputeti"

09 Maj
0

Fjala e sekretarit të përgjithshëm dhe deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj, në interpelancën me Ministrin e Drejtësisë

  FJALA E SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM DHE DEPUTETIT TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË INTERPELANCËN ME MINISTRIN E DREJTËSISË   Gëzuar ditën e Europës, të Europës të sundimit të ligjit, të Europës të demokracisë funksionale, të europës që mbron liritë dhe ...

Read More
17 Pri
0

Basha me deputetin shqiptar në parlamentin e Suedisë: Adnani do të jetë një zë i fuqishëm për shqiptarët

  Postimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Me Adnan Dibrani – Socialdemokraterna, deputetin shqiptar të Parlamentit të Suedisë që ndihmoi fort në triumfin e Kosovës në Asamblenë Parlamentare të Këshillit të Europës.   Dje ishte një tjetër shembull ...

Read More
18 Dhj
0

PD, Karabina: PD mban të njëjtin standart, si dje dhe sot

  DEKLARATË E ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, MIRELA KARABINA PD ka kërkuar dhe votuar heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga SPAK dhe do ta bëjë këtë për çdo kërkesë që do të vijë nga ...

Read More
12 Dhj
0

Sekretari për Programin, Arbi Agalliu: Në 10 vite qeveria nuk mundi dot të krijojë një strategji afatmesme dhe afatgjatë për zhvillimin ekonomik

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, SEKRETARI PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU     Përshëndetje të nderuar qytetar!   Jam sot këtu për të denoncuar edhe njëherë problemet që ka sot ekonomia e Shqipërisë.   Në 10 vitie kjo ...

Read More
11 Tet
0

“Rezoluta, një turp i madh”, reagimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Rithemelimi dhe PS kanë rënë dakord që të heshtin për Kosovën!

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka quajtur një turp të madh Rezolutën vetëm me tre pika për Kosovën, e cila është dakordësuar nga Rithemelimi dhe Partia Socialiste. Në një reagim në rrejetet sociale, Çollaku shprehet se ...

Read More
21 Sht
0

Jorida Tabaku pret në takim deputetin Ukrainas: Diskutuam për agresionin e pajustifikuar të Rusisë ndaj Ukrainës

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku ka pritur në një takim deputetin e Ukrainës Igor Koptyn. Tabaku shprehet se me deputetin ukrainas diskutoi në lidhje me agresionin e pajustifikuar dhe tërësisht kriminal të Rusisë ndaj Ukrainës. Postimi i plotë: Kënaqësi ...

Read More
18 Kor
0

Tabaku në takimin për Procesin e Berlinit me ftesë të deputetit gjerman, Johann Wadephul

Kryetarja e Komisionit për Çështjet Europiane, Jorida Tabaku, ka qenë në konferencë në lidhje me sfidat e Ballkanit Perëndimor në çështjen e prpcesit të integrimit. Deputetja Tabaku mësohet të jetë ftuar në këtë konferencë nga kryetari grupit për Ballkanin Perëndimor ...

Read More