Tags: "banorë"

07 Nov
0

“Varfëria dhe emigrimi mbeten një realitet”, Basha me banorë dhe sipërmarrës në Laç: Politikat e qeverisë po dëmtojnë shtresat më të varfra dhe biznesin e vogël

Kryetari i PD, Luzim Basha, takoi e bashkëbisedoi sot me banorë dhe sipërmarrës në Laç. “Varfëria dhe emigrimi mbeten një realitet i dhimbshëm për një pjesë të konsiderueshme të Shqipërisë. Rreth 44% e popullsisë është në kufijtë e varfërisë, përqindja ...

Me Shume
27 Oct
0

Basha me banorët e Mulletit: Sot, të ardhurat e shumicës së shqiptarëve janë më të ulëtat në Europë, sepse fatkeqësisht korrupsioni në Shqipëri është në nivelet më të larta

Në përfundim të takimeve në Njësinë 12 në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me banorë të Mulletit me të cilët diskutoi për problematikat e kësaj zone. “Sot, të ardhurat e shumicës së shqiptarëve janë më ...

Me Shume
27 Oct
0

Turi i takimeve me qytetarë/ Kreu i PD, Lulzim Basha ndalet sot në Njësinë 12 në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar turin e tij të takimeve me qytetarët, duke u ndalur sot me banorët e Njësisë 12 në Tiranë. Kafenë e mëngjesit, kryetari i PD, e ndau me banorët të zonës së Kopshtit ...

Me Shume
22 Oct
0

Basha me banorët e Dibrës: Jetike që të korruptuarit të japin llogari, paratë që sot shkojnë në xhepat e pushtetarëve të kthehen në të mira për qytetarët

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  gjatë të dielës në Dibër, takoi dhe bisedoi me qytetarë e tregtarë të kësaj zone që vuan si kudo, mungesën e vëmendjes nga shteti, varfërinë dhe largimin masiv të të rinjve. Basha tha se ...

Me Shume
06 Oct
0

“Derë më derë, qytet më qytet e fshat më fshat, pranë njerëzve”, Basha poston videon nga takimet në fshatin Lin në Pogradec

Kryetari i PD, Lulzim Basha, me një video të shkurtër ka sjellë në Facebook momente nga takimet me banorët e fshatit Lin. “Derë më derë, qytet më qytet e fshat më fshat, pranë njerëzve, për të dëgjuar ata e për ...

Me Shume
06 Oct
0

Kreu i PD, bashkëbisedim me banorë të Linit: Shqipëria ka nevojë për ndryshim për ta bërë jetën e qytetarëve më të mirë

Kryetari i PD, Lulzim Basha, bisedoi gjatë paradites së sotme me banorë të Linit në Pogradec, me të cilët ndau shqetësimet dhe problemet e tyre. Sipas Bashës, Shqipëria ka nevojë për ndryshim për ta bërë jetën e shqiptarëve më të ...

Me Shume
06 Oct
0

Basha i kthehet turit të takimeve, shfaqet buzë liqenit me banorë të Linit

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  i është rikthyer turit të takimeve me qytetarët në të gjithë vendin. Basha me një postim në Facebook,  është shfaqur në Lin të Pigradecit në një takim me banorë të zonës buzë liqenit. “Përshëndetje ...

Me Shume
03 Oct
0

Basha me banorët e Bregut të Lumit në Tiranë: Situata e vështirë ekonomike ka detyruar të rinjtë të emigrojnë masivish

Kryetari i PD, Lulzim Basha, ishte sot në një nga lagjet më të varfër të Tiranës, në Bregun e Lumit, ku u ndal tek situata e vështirë ekonomike. Kjo situatë sipas Bashës, ka detyruar të rinjtë të emigrojnë masivisht, ndërsa ...

Me Shume
01 Oct
0

Basha: Me politikat e qeverisë, të pasurit po pasurohen më shumë e të varfrit po varfërohen më shumë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë pasdites ka vazhduar  takimet me banorë në zonën e Pezë Helmësit dhe të Vaqarrit. “Gjatë pasdites vijova takimet me banorë në zonën e Pezë Helmësit dhe të Vaqarrit. Varfëria mbetet një realitet i ...

Me Shume
30 Sep
0

Basha, bisedë me banorë pranë shkollës “Bajram Curri” në Tiranë: Të ardhurat e shumicës së shqiptarëve në raport me çmimet, janë më të ulëtat në Europë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  gjatë takimeve në degën 4 në Tiranë, pati një ndalesë në zonën pranë shkollës “Bajram Curri”, ku bisedoi me banorë të kësaj lagje. “Me banorët pranë shkollës “Bajram Curri”, për të dëgjuar zërin e ...

Me Shume
12