Tags: "amnistia"

09 Maj
0

Pjesa e dytë e fjalës së sekretarit të përgjithshëm dhe deputetit të PD, Enkelejd Alibeaj, në interpelancën me ministrin e Drejtësisë

PJESA E DYTË E FJALËS SË SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM DHE DEPUTETIT TË PD, ENKELEJD ALIBEAJ, NË INTERPELANCËN ME MINISTRIN E DREJTËSISË   Urime Ulsi, shoh një ndryshim të madh nga një muaj më parë. Së pari the këtu 8, 18, ...

Read More
08 Maj
0

VIDEO/ Agalliu: Siç e paralajmëroi PD, amnistia uli dënimin e të korruptuarve dhe përjashtoi protestuesit

Deputeti i PD, Arbi Agalliu, në një postim në Facebook, shkruan se PD e kishte paralajmëruar që në fillim që amnistia ishte pazari që liroi dhe uli dënimin e të korruptuarëve dhe përjashtoi protestuesit kundër korrupsionit.   Reagimi i plotë ...

Read More
04 Maj
0

Intervista e kreut të PD, Lulzim Basha, në emisionin “Inside Albania”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ishte i ftuar në një intervistë në emisionin “Inside Albania” me gazetaren Alice Taylor, në televizionin Euro News Albania. Zoti Basha u dha përgjigje pyetjeve për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës, miratimit ...

Read More
04 Maj
0

“Qeveria shtresën e mesme e trajton si armik”, Basha në degë 3 të PD: Mburren me 10 milionë turistë, me shqiptarë të larguar që vijnë të vizitojnë familjet e tyre

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka marrë pjesë ditën e sotme në Kuvendin Zgjedhor të degës numer 3 të PD, Tiranë. Në fjalën e tij para anëtarëve, zoti Basha ndër të tjera tha:   -Që kur erdhi procesi i ...

Read More
03 Maj
0

VIDEO/ Nënkryetari i PD, Çillaku: Amnistia liroi të dënuar për korrupsion, protestuesit e PD viktimat e pazarit politik

Nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku përmes një postimi në Facebook ka reaguar në emër të PD lidhur me përfitimin e nga amnistia e zyrtarëve të dënuar nga GJKKO për korrupsion. Sipas Çollakut, ndërsa lirohen të korruptuarit, viktima të pazarit që ...

Read More
02 Maj
0

Prononcimi për mediat i sekretarit të përgjithshëm të PD, Enklejd Alibeaj, në oborrin e Kuvendit

PRONONCIMI PËR MEDIAT I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD, ENKLEJD ALIBEAJ, NË OBORRIN E KUVENDIT Ne i kemi paraqitur disa kërkesa zonjës kryetare të Parlamentit, që tashmë e dini që është kallëzuar nga ana jonë në SPAK dhe po ua ...

Read More
01 Maj
0

“Mbi 100 të dënuar për korrupsion u amnistuan”, Alibeaj: Ligj i gatuar në errësirën e natës, pjellë e pazari të pamoralshëm politik. PD kërkesë për interpelancë urgjente me ministrin e Drejtësisë, përgjegjësit para përgjegjësisë

  Postimi i plotë i Sekretarit të Përgjithshëm të PD, Enkelejd Alibeaj:   25 ditë më parë, rreth 110 deputetë të Kuvendit bashkuan votat për të amnistuar edhe të dënuarit nga SPAK-GJKKO. 25 ditë më parë, përfaqësuesit më të zëshëm ...

Read More
01 Maj
0

Amnistia, Agalliu: SPAK konfirmoi se u liruan rreth 100 të dënuar për korrupsion. Po tani a do thotë Pitkini që nuk do të amnistohet asnjë i dënuar nga GJKKO dhe i hetuar nga SPAK?

REAGIMI I SEKRETARIT TË GRUPIT PARLAMENTR TË PD, ARBI AGALLIU   Po tani a do thot Pitkini që nuk do të amnistohet asnjë i dënuar nga GJKKO dhe i hetuar nga SPAK? Fol Pitkin fol! Behu burrë! Fol e prano ...

Read More
22 Shk
0

Amnistia penale, PD, Kthupi: Nëse quhet pazar të falen protestuesit e PD, atëherë Po. Nuk do pranojmë kurrë faljen e të korruptuarve

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Nëse është pazar të kërkosh falje për protestuesit e PD, për ata qytetarë qê u proçeduan penalisht se mbrojtên shtëpitë dhe pronat e tyre, atehere PO. PD i qêndron dhe ...

Read More
21 Shk
0

Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Indrit Sefa, i përgjigjet ministrit Manja: Doli pa u skuqur si burracak për të justifikuar vendimin që synon të annistojë të korruptuarit e tyre. PD nuk do bëhet kurrë pjesë e këtij pazari të ndyrë dhe kërkon tërheqjen e këtyre ndryshimeve

  Reagimi i plotë i plotë i sekretarit për çështjet ligjore në PD, Indrit Sefa:   Sot ministri i drejtësisë doli pa u skuqur dhe pa u zverdhur si burracak për të justifikuar vendimin që synon të annistojë të korruptuarit ...

Read More
12