Tags: "amendamenti"

08 Feb
0

“Rrëzimi i propozimit të Bashës”, zëdhënësja e PD, Mirela Karbanina: Njeriu i “ Ballkanit të hapur” nuk mund ta konsiderojë Kosovën  pjesë të strategjisë kombëtare

  Reagim i zëdhënëses së PD, Mirela Karabina:    Sot Edi Rama rrëzoi propozimin e  Lulzim Bashës për ta bërë Kosovën pjesë të  Strategjisë Kombëtare të Sigurisë. Nuk është aspak çudi!   Njeriu i “ Ballkanit të hapur” nuk mund ...

Me Shume
07 Feb
0

Amendamenti për amnistinë, Alibeaj: PD ka një borxh ndaj të gjithë qytetarëve që iu përgjigjën thirrjeve të saj për protesta të ligjshme

  Nënkryetari dhe deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj, ka reaguar pas pranimit në Komisionin për Çështjet Ligjore të amendamentit të PD për amnistinë penale, ku parashikon lirimin nga burgu të qindra qytetarëve që janë arrestuar padrejtësisht në protestat e organizuara ...

Me Shume
31 Jan
0

Basha me ndjekësit në Instagram: Palët politike në Shqipëri të vendosin interesin kombëtar mbi gjithçka dhe të miratojnë amendamentin në buxhet për ndihmë ushtarake për Kosovën

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar gjatë ditës së sotme disa komunikime live në Instagram, ku ka prekur disa tema të ndryshme. Duke folur për Kosovën, Basha ripërsëriti apelin për palët politike në Shqipëri që të vendosin ...

Me Shume
22 Jan
0

Sekretari për sigurinë kombëtare, Xhemal Gjunkshi: Amendamenti i kryetarit të PD për të mbështetur financiarisht sigurinë e Kosovës, dikton diplomaci të zgjuar

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE DHE KOORDINIMIN EURO-ATLANTIK, XHEMAL GJUNKSHI   Koha është tani! Siguria dhe stabiliteti i Kosovës, dikton diplomaci të zgjuar me mbështetje buxhetore dhe nga shteti amë!   Amendamenti ligjor i kryetarit të PD për ...

Me Shume
21 Nov
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu, prezanton amendamentin: Propozojmë rritjen e buxhetit deri në masën 5% të GDP-së për Ministrinë e Arsimit, Sportit dhe Rinisë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Të nderuar qytetarë, dje u kalua për 5 minuta buxheti i vitit 2024. Ky buxhet nuk është gjë tjetër vetëm një buxhet dhe paketë fiskale që nuk mbështet ekonominë ...

Me Shume
19 Nov
0

Nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, propozon amendamentin: Të dyfishohen fondet e parashikuara për kompensimin e pronarëve

Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament.  Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament. Deputetja dhe nënkryetarja e PD, Orjola ...

Me Shume
18 Nov
0

Buxheti i vitit 2024/ Deputetja Eralda Tase, prezanton një nga 8 amendamentet e hartuara nga PD

    Partia Demokratike e ka ngritur si shqetësim madhor buxhetin e korrupsionit që ka sjellë qeveria në Parlament. Për këtë arsye deputetët e PD kanë hartuar 8 amendamente të cilat janë depozituar zyrtarisht në Parlament.   AMENDAMENTI I DEPUTETES ...

Me Shume
09 Oct
0

Basha rikonfirmon nismën e PD: Amendamenti për heqjen e imunitetit të deputetëve do të dorëzohet brenda muajit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha,  me një postim në Facebook, ka konfirmuar nismën e paralajmëruar një ditë më parë nga PD, për të hequr imunitetin të deputetëve para ndjekjeve penale nga SPAK-u. Basha tha se brenda muajit amendamenti për ...

Me Shume