Për kullën e radhës që ka nisur të ndërtohet në qendër të Tiranës, ka reaguar edhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri.

Deputetja demokrate shprehet se Tirana vijon të humbasë identitetin, për shkak të interesave të ngushta të bashkëpunëtorëve të Edi Ramës, atyre që u pasuruan duke e mbajtur në pushtet.

Pampuri më tej thotë se SPAK të hetojë, e të nxjerrin të vërteta, të paktën me fakte dhe të ndriçohet mendja e ndokujt që mendon që kjo klasë politikanësh të korruptuar mendon për Shqipërinë.

Postimi i plotë:

Tirana, vijon te humbase identitetin, per shkak te interesave te ngushta te bashkepunetoreve te Edi Rames, atyre qe u pasuruan duke e mbajtur ne pushtet.

Kryeqyteti qe nuk i ka mbetur me asgje nga historia e tij, e nuk ka mbetur me asgje nga femijeria jone, pasi ata qe ulerasin nga mengjesi deri ne darke duke bere here viktimen, here te fortin, here  shpifesin e here shantazhuesin e kane perdorur cdo cep te Tiranes si qoke, per te mbijetuar sa me gjate ne pushtet dhe ne politike.

Drejtesia, SPAK te hetojne, e te nxjerrin te verteta, te pakten me fakte te ndricohet mendja e ndokujt qe mendon qe kjo klase politikanesh te korruptuar mendokerka per Shqiperine, shqiptaret dhe te ardhmen e ketij vendi.

Lojerave u ka dale boja.