Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, në një postim në rrjetet sociale ka shpërndarë kryeministrin Edi Rama me deklaratën e tij të djeshme për ish-kryeministrin e shpallur në kërkim nga drejtësia, Arben Ahmetaj, ndërsa videoja shoqërohet me fotot e të arrestuarve të ‘Rilindjes’. Në video shfaqen ish-ministra, ish-deputet dhe ish-kryebashkiak të Partisë Socialiste të cilët kanë rënë pre e korrupsionit të tyre.

“Edi dhe shoqnia e tij.

Me thuaj me ke rri ,te te them cili je….” – shkruan Çollaku në ‘Facebook’.