Tags: "afera"

01 Maj
0

PD: Përfshirja e Veliajt në afera korruptive tashmë po hetohet. Inkurajojmë SPAK-un në punën e tij

  REAGIM I PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË   Edhe pse u mundua të fshihej pas propagandës, përfshirja e Veliajt në afera korruptive tashmë po hetohet. Ne inkurajojmë SPAK-un të vijojë në vendosjen përpara drejtësisë të të gjithë zyrtarëve të shtetit ...

Read More
19 Shk
0

PD dorëzon në SPAK padinë e re për aferën e inceneratorëve

  Ashtu siç ishte paralajmëruar nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, dhe përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi, kanë dorëzuar ditën e sotme kallëzim të ri në SPAK në lidhje me çështjen e inceneratorëve. ...

Read More
15 Shk
0

Kreu i PD, Lulzim Basha: Rama përdor vizitën e sekretarit Blinken për t’u fshehur nga detyrimi të përgjigjet për aferën e inceneratorëve

  DEKLARATË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Është e qartë që Edi Rama ka përdorur vizitën e sekretarit Blinken për t’u fshehur nga një detyrim kushtetues, që nga ana tjetër tregon se çfarë teatri i shpifur luhet këtu ...

Read More
02 Shk
0

Basha: Banda e inceneratorëve në qeveri operon me kode mafioze. Se çfarë bëjnë me njëri-tjetrin, kokat hëngshin, por çfarë shqetëson shqiptarët është se ata të gjithë bashkë kanë ngrënë paratë e shqiptarëve

    REAGIMI I KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA   Postimi i kreut të PD:   Është e qartë se këta operojnë si bandë kriminale dhe me kode mafioze kërcënojnë njëri-tjetrin. Njëri del në dosje me krimin, tjetri në pazare ...

Read More
01 Sht
0

“Gjysma e pagesave nën hetim nga SPAK”, Tabaku: Nga buxheti i shtetit janë dhënë 560 mln euro për PPP

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku është shprehur se nga buxheti i shtetit janë dhënë 560 mln euro për kontratat koncesionare dhe se gjysma e kërtyre pagesave është nën hetim nga SPAK. Në nje postim në Facebook, Tabaku shprehet se ...

Read More
24 Gus
0

Mirela Karabina: Përveç inceneratorëve dhe sterilizimit, një tjetër aferë po lind nga duart e Beqajt dhe Ramës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Mirela Karabina thotë se për 8 vite, kryeministri Edi Rama dhe qeveria e tij kanë mbrojtur me pathos politikën e incenerimit të mbetjeve dhe projektet e qeverisë. Karabina është ndalur në dy çështjet më të nxehta, ...

Read More
11 Gus
0

“Mbetjet në Tiranë janë rrugëve”, Gështenja: Aferës së inceneratorëve duhet t’i shkohet deri në fund

Deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja, në një postim në Facebook shkruan se situta e plehrave dhe mbetjeve nuk u zgjidh prej 8 vitesh nga bashkia dhe as prej 10 vitesh nga qeveria. Gështenja shprehet se mbetjet në Tiranë janë ...

Read More
10 Gus
0

Basha për Inceneratorin e Tiranës: Të Zbardhet afera e plotë! Janë grabitur miliona euro të taksapaguesve

Kryetari i Partisë demokratike, Lulzim Basha ka komentuar sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës nga SPAK ku shprehet se kjo është një aferë korruptive dhe opozita kërkon zbardhjen e plotë. Në një postim në Facebook, Basha shkruan se kjo aferë është ...

Read More
01 Gus
0

Sekuestrimi i inceneratorit të Tiranës, Basha: Përshëndes vendosmërinë e SPAK për t’i shkuar deri në fund aferës prej 430 mln eurove

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka reaguar pas vendimit të SPAK për sekuestrimin e inceneratorit të Tiranës. Me anë të një postimi në Facebook, Basha përshëndet vendosmërinë e prokurorisë së posaçme për t’i shkuar deri në fund aferës së ...

Read More
21 Kor
0

Afera e inceneratorëve, Tabaku: Shpresoj që dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës të shkoj përpara drejtësisë

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka reaguar sërish për aferën e inceneratorëve. Në një ppstim në Facebook, Tabaku shkruan se u prit 6 vite që ish zv. Kryeministri, i cili ka paguar media, njerëz për të sulmuar këdo që ...

Read More
12