Tags: "Xhemal Gjunkshi"

01 Qer
0

“PD mbështesë politikat e NATO-s duke rritur shpenzimet reale për mbrojtjen”/ Xhemal Gjunkshi: Fuqizimi i kapaciteteve do realizohet në ndërveprim me Kosovën

  Sot Partia Demokratike zhvillon Kuvendin Programor për prezantimin e programit për zgjedhjet e ardhshme politike, me sloganin “Shqipëria meriton më shumë”. Xhemal Gjunkshi: Partia Demokratike në kuadrin e axhendës NATO 2030, rëndësi do t’i kushtojë rishikimit të gjithë kornizës ...

Read More
06 Maj
0

Xhemal Gjunkshi denoncon aferën korruptive me shëtitoren e llixhave në Peshkopi: Fondet u dhanë para zgjedhjeve dhe punimet përfunduan në përrua!

Anëtari i Kryesisë së PD, Xhemal Gjunkshi, së bashku me sekretaren e degës së PD, Dibër, dy nënkryetarët dhe kryetarin e Forumit Rinor i degës, kanë denoncuar aferën korruptive të bashkisë me shëtitoren e llixhave në qytetin Peshkopisë. Gjunkshi shprehet ...

Read More
03 Maj
0

Gjunkshi denoncon rastin e fshatit Ostren më Bulqizë: Fëmijët pa transport rrezikojnë të mbeten pa shkollë. Qeveria e ka mendjen tek korrupsioni

Anëtari i kryesisë së PD, Xhemal Gjunkshi, në një videos të postuar në rrjetet sociale la ngritur një problematikë shqetësuese siç është transporti i nxënësve të zonave të largëta me shkollën. Ai solli rasti e nxënësve në fshatin Ostren të ...

Read More
04 Mar
0

Hapja e bazës ajrore të Kuçovës nga NATO, sekretari për sigurinë kombëtare në PD, Gjunkshi:  Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por dhe stabilitetit të rajonit e më gjerë

  Postimi i Sekretarit për sigurinë kombëtare dhe koordinimin euro-atlantik, Xhemal Gjunkshi:   Me personalitete të Nato-s dhe SHBA në përurimin e bazës ushtarake të Kuçovës. Ngjarje historike, jo vetëm për sistemin e mbrojtjes dhe të sigurisë së Shqipërisë por ...

Read More
29 Shk
0

Rruga e Arbrit, Gjunkshi: I bëj thirrje qeverisë t’i japë zgjidhje situatës së rënduar. Është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë.

  SEKRETAR PËR SIGURINË KOMBËTARE DHE KOORDINIMIN EURO-ATLANTIK, XHEMAL GJUNKSHI   Stop abuzimit me rrugën e arbërit!   Është koha që fajtorët të dalin para drejtësisë.   Miq   Video qe flet sa nje mije fjalë.   Kjo video sapo ...

Read More
24 Shk
0

Dy vite luftë Rusi-Ukrainë/ Xhemal Gjunkshi: Lufta e Putinit dhe sistemi i pushtetit të tij autoritar dhe oligark  përbën rrezik dhe kërcënim të rëndë ndaj stabilitetit, vlerave të demokracisë dhe paqes në Europë

    Reagimi i Sekretarit për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi   Dy vite luftë Rusi – Ukrainë   Lufta Rusi – Ukrainë hyri në vitin e saj të tretë këtë të shtunë, duke shënuar një ...

Read More
22 Jan
0

Sekretari për sigurinë kombëtare, Xhemal Gjunkshi: Amendamenti i kryetarit të PD për të mbështetur financiarisht sigurinë e Kosovës, dikton diplomaci të zgjuar

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR SIGURINË KOMBËTARE DHE KOORDINIMIN EURO-ATLANTIK, XHEMAL GJUNKSHI   Koha është tani! Siguria dhe stabiliteti i Kosovës, dikton diplomaci të zgjuar me mbështetje buxhetore dhe nga shteti amë!   Amendamenti ligjor i kryetarit të PD për ...

Read More
15 Dhj
0

Vrasja në burgun e Peqinit/ Reagon Sekretari për Sigurinë Kombëtare në PD, Xhemal Gjunkshi: Ngjarja pasqyron cënim të rendit, sigurisë publike dhe një realitet tensioni të rënduar të shoqërisë

  Sekretari për Sigurinë Kombëtare në PD, Xhemal Gjunkshi, ka reaguar për ngjarjen e rëndë të ndodhur sot në burgun e Peqinit, ku u vra një i burgosur dhe u plagos një tjetër. Zoti Gjunkshi shprehet se kjo ngjarje dëshmon ...

Read More
25 Nën
0

Denoncimi i Gjunkshit: Dibra në errësirë, e izoluar nga bora dhe e braktisur nga shteti!

  Sekretari i PD për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi, ka bërë një denoncim ku pohon se Dibra është pa energji elektrike. Sipas tij qyteti është izoluar nga bora dhe braktisur nga shteti. Reagimi i plotë: Gjendje e ...

Read More
01 Tet
0

Sulmi në Turqi, reagon Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi: Dënojmë me ashpërsinë më të madhe këtë ngjarje të rëndë

Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi dënon aktin terrorist të ndodhur ditën e sotme në zemër të institucioneve më të rëndësishme të Turqisë. Në reagimin e tij, Gjunkshi shkruan se Turqia, është një ndër aleatët më potencialë ...

Read More
12