Tags: "vettingu"

05 Dhj
0

Basha vizitë në SHBA, takim me kongresmenin Hill, drejtësia dhe vettingu në politik ndër temat kryesore: Lufta pakompromis ndaj korrupsionit prioritet i PD

Kryetari i PD-së Lulzim Basha, u takua me kongresmenin French Hill, anëtar i Komitetit për punë të jashtme, Zëvendës Kryetar i Komiteti të Shërbimeve Financiare të Dhomës së Përfaqësuesve dhe i Komitetit të inteligjencës. Në këtë takim, zoti Basha e ...

Read More
10 Nën
0

Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një bisede në biznesin e Ilir Pashës në Njësinë 1 në Tiranë, foli për problemet e mëdha në të cilën ndodhet biznesi dhe qytetari shqiptar. Sipas Bashës, “situata e vështirë në të cilën ndodhen ...

Read More
08 Nën
0

Basha nga Belshi: Vettingu në politikë do të tregojë shqiptarëve se kush është i korruptuar e kush jo

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një bashkëbisedim me banorët e Belshit i është përgjigjur interesimit lidhur me vettingun në politikë. Zoti Basha tha se tani është koha për t’u treguar shqiptarëve se kush është i korruptuar e kush jo, ...

Read More
07 Nën
0

Projektligji i PD për vettingun e politikanëve, Basha: Mundësi për të pastruar politikën nga korrupsioni dhe krimi i organizuar

Kryetari i PD ka komentuar sot projektligjin e propozuar prej tij për vetingun e politikanëve, luftën që SPAK po bën ndaj korrupsionit dhe marrëveshjen për emigrantët. Vetingu i politikanëve për kryetarin e PD, ështe  mundësi për të pastruar politikën dhe ...

Read More
14 Tet
0

Basha me qytetarët e Kombinatit: Vettingu në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar

Gjatë një bisede me qytetarë në njësinë 6 në Tiranë, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka përsëritur edhe njëherë nevojën për vetingun në politikë që Shqipëria të çlirohet nga korrupsioni dhe politikanët e korruptuar. “Një Shqipëri e çliruar nga ...

Read More
05 Tet
0

“Votoni vetting-un e politikanëve”, Basha në Kuvend: Disa deputetë të opozitës kanë vendosur të bëjnë luftën e tyre të ndyrë personale, në sallën e parlamentit

Kreu i PD-së Lulzim Basha foli për aleancë kullash dhe njerëz që sulmojnë PD-në për interesa personale. Sipas tij, disa deputet të opozitës kanë kanë vendosur të bëjnë luftën e tyre të ndyrë personale, në sallën e parlamentit, në tradhti ...

Read More
11 Gus
0

Basha sfidon Ramën: Bëjmë vetting në politikë, meqë mali i korrupsionit në qendër të Tiranës të duket “mullar balte”

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka sfiduar kryeministri Edi Rama për të bërë vettingun në politikë, pas reagimit të kreut të qeverisë për projektin e “Malit të Tiranës”. Basha shkruan se meqë mali i korrupsionit në qendër të Tiranës ...

Read More
04 Gus
0

Basha: Kuvendi do të marr vendinme të rëndësishme për modernizimin e PD, me Aleancën për Demokracinë u japim forcë e pushtet qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar takimet në kuadër të riorganizimit të kësaj force politike. Basha ka zhvilluar takim me drejtues politik të qarkut të Fierit dhe shprehet se në 2 Shtator Kuvendin Kombëtar për të marrë vendime ...

Read More
02 Gus
0

Basha takim në Gjirokastër me strukturat drejtuese të PD: Dosja e inceneratorëve dëshmi se Rama ka ndërtuar një shtet të korruptuar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me strukturat drejtuese të qarkut të Gjirokastrës. Në postimin e tij në Facebook, Basha shkruan se dosja e inceneratorëve është dëshmi se Edi Rama ka ndërtuar një shtet të ...

Read More
28 Kor
0

Basha sfidon Berishën, voto vetingun në politikë të tregojmë kush është peng e kush jo

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha ka sfiduar Sali Berishën për të votuar vettingun në politike, pasi vetëm kështu sipas Bashës duket se kush është peng dhe kush jo. Në një postim në Twitter, Basha shkruan se transparenca le ...

Read More
12