Tags: "vettingu"

24 Kor
0

Basha: Vetting në politikë për të ndarë politikën nga krimi dhe korrupsioni

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me mbështetës në qytetin e Gjirokastrës. Përmes një reagimi në Facebook, Basha thotë se mjafton të shohësh vetëm dosjen e inceneratorëve, për të kutpuar se qeveria e kryeministrit ...

Read More
21 Kor
0

Basha i përgjigjet akuzave të Berishës: Të tregojmë kush është i korruptuar, le të votojmë vetingun për politikanët!

Kandidati për kryetar të PD, Lulzim Basha i është përgjigjur Sali Berishës, i cili sot sërish e akuzoi si peng të Edi Ramës. Basha ka reaguar në Twitter ku shkruan se Berisha kërkon me çdo kusht e mjet të mbajë ...

Read More
18 Kor
0

Basha nga Mati: Vetting-u me parimin “ndiq paranë. SPAK të sekuestrojë pasuritë e të dënuarve për korrupsion

Kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar turin e takimeve në Mat nga ku ka bërë thirrje për veting të politikanëve. Basha theksoi se SPAK duhet të sekuestrojë pasuritë e të dënuarve për korrupsion. Postimi i plotë: ...

Read More
07 Kor
0

Heshtja e Ramës garanci për kriminelët, Taulanda Jupi: Vettingu i politikanëve i domosdoshëm!

Anëtarja e Kryesisë së Partisë Demokratike, Taulanda Jupi, me anë të një postimi në facebook, ka dënuar dhunën e fisit Raja ndaj dy qytetarëve në Fushë Krujë. Jupi shprehet se heshtja e kryeministrit Rama është mbrojtje për ta, pasi sipas ...

Read More
12