Tags: "Top Story"

21 Mar
0

Dosja McGonigal, Basha: Para drejtësisë duhet të shkojë edhe Edi Rama dhe shpura e tij që e korruptuan

  Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në emisionin Top Story u shpreh:   Unë e di që fushata e shpifjeve që nisi ndaj meje dhe përfundoi me protagonistin në burg nga drejtësia amerikane. Dhe këtë se di ...

Read More
21 Mar
0

Gjyqi i PD, Basha: Partia Demokratike ka 100% shanset e suksesit në Apel

  Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në emisionin Top Story u shpreh:   Sa i takon çështjes gjyqësore, siç përsërita thirrjen ndaj gjyqtarëve që të veprojnë pa vonesë sepse përndryshe ky dyvjeçar me të vërtetë kthehet në ...

Read More
21 Mar
0

Reforma zgjedhore, Basha: Këta janë orientuar tek karrigia. Fillimisht tek karrigia e Alibeajt, tani na thonë hajdeni ju uluni tek një karrige tjetër që na ka caktuar Edi Rama

  Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në emisionin Top Story u shpreh:   Pavarësisht se në procedurë është që ajo që kanë tani është shumë më pak se ajo që kishte opozita pak më parë. Pra është ...

Read More
21 Mar
0

Shpallja e Berishës non grata, Basha: Po të ndiqte këshillën time, PD do ishte afër pushtetit

  Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në emisionin Top Story u shpreh:   Edhe sot e kësaj dite e përsëris, ndjej keqardhje thjeshtë sepse nuk jam nga ata që harron historinë. Po të kishte ndjekur këshillën time, ...

Read More
21 Mar
0

Basha: Shumica e shqiptarëve nuk do këtë qeveri, por e kupton se një pjesë e opozitës ka rënë në kurthin e interesave të ngushta

  Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në emisionin Top Story u shpreh:   Përveç nevojës ekstreme nuk i shtyn dy palë që pretendojnë të jenë protagonist me përplasjen e tyre, pra antagonist politik në një bashkëpunim të ...

Read More
21 Mar
0

Basha në Top Story: Është një grusht njerëzish që kur vjen puna për Reforma të nevojshme për njerëzit, i sakrifikojnë. I tillë është dhe ai i reformës zgjedhore

  Kreu i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, në emisionin Top Story u shpreh:   Unë personalisht nuk kam bërë përpjekje për të qenë në këtë lojë. Unë kam refuzuar me vetëdije të jem pjesë e kësaj loje. Ka ...

Read More