Tags: "sulmi"

30 Pri
0

Basha dënon sulmin ndaj gjyqtarit Tonin Sterkaj: Akte të tilla duhet të dënohen pa ekuivok nga të gjithë faktorët politik

  PRONONCIMI PËR MEDIAT I KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË OBORRIN E KUVENDIT Edhe një herë në emër të Partisë Demokratike dua të dënoj sulmin ndaj gjyqtarit Tonin Sterkaj, e t’i kërkoj autoriteteve shtetërore që përtej retorikës politike ...

Read More
17 Jan
0

Sulmin verbal ndaj Flutura Açkës/ Anëtarja e Kryesisë, Enriketa Papa: Sjellja e turpshme dhe e dhunshme e dy deputetëve burra ndaj deputeteve, nuk duhet të tolerohet

  REAGIMI ANËTARES SË KRYESISË SË PD, ENRIKETA PAPA, PËR SULMIN VERBAL NDAJ FLUTURA AÇKËS   Bullizmi i sotem ne Komisionin e edukimit, ne parlament, per te shuar zerat e grave deputete, duhet denuar. Sjellja e turpshme dhe e dhunshme ...

Read More
12 Tet
0

Sulmi terrorist i 24 shtatorit/ Basha në KiE: Terroristët janë trajnuar në baza ushtarake në Serbi, armët janë kontrabanduar në Kosovë prej muajsh, për të provokuar një skenar të ngjashëm me atë të Krimesë në 2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë dhe mbajti sot fjalën e tij në Asamblenë Parlamentare të KiE, ku që në krye të herës dënoi ashpër sulmin terrorist në Izrael. Sipas Bashës, Shqipëria dënon ashpër sulmet terroriste, dhe qëndron ...

Read More
01 Tet
0

Sulmi në Turqi, reagon Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik në PD, Xhemal Gjunkshi: Dënojmë me ashpërsinë më të madhe këtë ngjarje të rëndë

Sekretari për Sigurinë Kombëtare dhe Koordinimin Euro-Atlantik, Xhemal Gjunkshi dënon aktin terrorist të ndodhur ditën e sotme në zemër të institucioneve më të rëndësishme të Turqisë. Në reagimin e tij, Gjunkshi shkruan se Turqia, është një ndër aleatët më potencialë ...

Read More
01 Tet
0

Reagimi i kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, për sulmin në Turqi

Në emrin tim dhe të PD dënoj ashpërsisht sulmin terrorist në Ankara. Jemi pranë popullit dhe qeverisë turke në këto momente dhe mbeshtesim luftë e saj kundër terrorizmit që është një kërcënim për mbarë botën. Uroj shërim të shpejtë policëve ...

Read More