Tags: "rruga"

06 Qer
0

Kreshnik Çollaku paralajmëron padi në SPAK për rrugën e Arbrit: Ky Koncesion merr miliona euro dhe është rrezik për banorët e qarkut Dibër

Nënkrytari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, paralajmëron se PD shumë shpejt do të çojë në SPAK një padi për Koncesionin e rrugës së Arbrit. Në një një postim në Facebook, Çollaku shkruan se kjo rrugë e cila po gllabëron miliona ...

Read More
03 Maj
0

“Spitallës i mungon infrastruktura bazë”, denoncimi i kreut të PD, Durrës, Joni Myshketa: Ujërat e zeza janë rrezik për mijëra banorëve që jetojnë aty

Kryetari i degës së PD, Durrës, Joni Myshketa, në një postim në facebook, denoncon mungesën e infrastrukturës bazë në zonën e Spitallës, në qytetin e Durrësit. Ai shprehet se “pa rrugë dhe kanalizime jeta në të duket sikur nga ngecur ...

Read More
02 Maj
0

Këshilltari i PD në bashkinë Vlorë, Myzafer Elezi: Rruga “Dervish Hekali” në Vlorë në gjendje të rrënuar. Kam depozituar një propozimin me shkrim, për rikonstruksionin e saj

Anëtari i Kryesisë dhe këshilltari i PD në bashkinë Vlorë, Myzafer Elezi, në një postim në facebook, ka përcjell shqetësimin e banorëve për rrugën “Dervish Hekali” në qytetin e Vlorës e cila është në gjendje të rrënuar. Elezi shprehet se ...

Read More
29 Shk
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Rruga Kardhiq-Delvinë, megjithëse në të investuar qindra milion euro, vazhdon të mbetet e papërfunduar dhe një rrezik konstant për jetën e shqiptarëve.

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Rruga Kardhiq-Delvinë, e gjatë 33 km, ndonëse ka kushtuar plot 154 milionë euro, vijon të jetë e papërfunduar dhe pa standardet që do duhet të kishte.   Edhe ...

Read More
19 Shk
0

Shembja e rrugës Korçë-Ersekë, reagon PD. Drejtuesja e departamentit antikorrupsion, Marinela Ziu: Abuzimi me fondet rrezikon jetën e qytetarëve. SPAK të hetojë

  DENONCOMI I PLOTË:   RRUGËT E FLORINJTA “TË LËNA RRUGËVE” QË RREZIKOJNË SHËNDETIN DHE JETËN E QYTETARËVE   Shembja e rrugës Korçë – Ersekë ishte paralajmëruar prej kohësh por asnjë organ shtetëror nuk mori mundimin të vepronte për të ...

Read More
28 Jan
0

Banorët e Thumanës, sërish në protestë. Në mbështetje dhe PD Krujë

  Banorët e Thumës kanë dalë sërish në protestë këtë të diel lidhur me ndërtimin e autostradës Thumanë-Kashar. Ata kanë pretendimin se ndërtimi i kësaj rruge nuk ka një dalje për banorët e Krujës. Në mbështetje të tyre kanë qenë ...

Read More
24 Jan
0

“Projekti  i rruges Thumanë-Kashar”, deputetja e PD Merita Bakiu: Kemi kërkuar nga ARRSH, Ministria e Transporteve, Kryeministri Rama dhe firma e cila po kryen punimet, transparencë të projektitm, s’kemi marrë akoma përgjigje

  REAGIMI I ANËTARES SË KRYESISË SË PD, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Detyra ime është te jem zëri i problemeve dhe shqetësimeve te atyre njrëzve që më  kanë votëbesuar.   Të shqetesuar nga projekti  i rruges Thumane-Kashar, banorët e Krujës  ...

Read More
16 Jan
0

Deputetja e PD, Merita Bakiu: Projekti Thumanë-Kashar, pojekti nuk parashikon dalje nga rruga dhe izolon 85 mijë banorë te Bashkisë Krujë

  DEKLARATË E PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, DEPUTETJA MERITA BAKIU   Thumanë-Kashar/Projekti nuk parashikon dalje nga rruga, izolon 85 mijë banorë te Bashkise Kruje, kthehet në kosto për qytetarët dhe bizneset. Si gjithmonë Kruja nuk është në prioritetet e kësaj ...

Read More
03 Tet
0

Protesta në Zall Herr, Pampuri: Sot vijon ende të protestohet për mungesë infrastrukture në zona fare pranë Tiranës

Deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka mbështetur protestën e banorëve të Zall Herrit për mungesën e infrastrukturës rrugore. Në një postim në Facebook, Pampuri shprehet se rruga është pengesë për të dërguar fëmijët në shkollë, për të marrë shërbime ...

Read More
23 Gus
0

“Rruga Shëngjin-Rana e Hedhur mbetet ende kantier”, Emilia Koliqi: Afati i përfundimit të saj ka kaluar, qeveria ende nuk ka rifilluar punimet

Denoncimi i plotë i deputetes së Partisë Demkkratike, Emilia Koliqi: Rruga aq shumë e propaganduar si riviera veriore, që do të lidhte dy zonat turistike, Shëngjinin me Velipojën,  RRUGA SHËNGJIN-RANA E HEDHUN- BAKS RRJOLL për të tretin vit radhazi, mbetet ...

Read More