Tags: "Roland Bejko"

20 Nov
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Sa herë Berisha duhet të përballet me drejtësinë është gati të ndezë zjarr; sa herë Ramës duhet të japë llogari për korrupsionin e qeverisë i duhet nje aleat zjarrvënës

  Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar pas miratimit të buxhetit nga ana e qeverisë nën tymueset e Rithemelimit dhe pa asnjë debat në Kuvend. Me anë të një postimi në Facebook, zoti Bejko shprehet se sa herë ...

Me Shume
13 Nov
0

“Aleanca e kullave nuk do ta shndërrojë PD kundër partnerëve amerikano-britanikë”, nënkryetari i PD, Roland Bajko: Pseudo aksioni opozitar është thjesht bashkëpunim me Edi Ramën për t’i bërë presion SPAK-ut

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, shprehet se aleanca e kullave dhe non grata nuk do ta shndërroje kurrë PD në mburojë të interesave kriminalo korruptive dhe kunder partnerëve Amerikano-Britanikë. Zoti Bejko thotë se pseudo aksioni opozitar është thjesht bashkëpunim ...

Me Shume
13 Nov
0

Bejko: Rasti i keyebashkiakut të Kuçovës, Edi Rama e ka shndërruar qeverisjen lokale në strehë të personave me precedentë penalë

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar në lidhje me lajmin e djeshëm për kryebashkiakun e Kuçovës, Kreshnik Hajdari, i cili sipas mediave rezulton i dënuar nga gjykata e Janinës në Greqi. Zoti Bejko thotë se Partia Demokratike shpreh ...

Me Shume
27 Oct
0

PD mbështet SPAK dhe e inkurajon atë të hetojë dhe të çojë para drejtësisë këdo qe ka abuzuar me pasuritë e shqiptarëve

Reagimi i nënkryetarit të PD, Roland Bejko: Halli i Sali Berishes nuk është dhe nuk duhet të jetë më halli i demokratëve, as i shqiptarëve. Kriza e Sali Berishës, nuk mund të jetë edhe kriza e PD, as e demokracisë ...

Me Shume
20 Oct
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko, nxjerr videon: Non grata tallet me njerëzit që i shkojnë pas. Sali Berisha është ortaku më i vlefshëm i pushtetit të korruptuar të Edi Ramës

Postimi i plotë i nënkryetarit të PD, Roland Bejko:   Non grata vijon të tallet pa u skuqur me njerëzit që ende i besojnë revolucionit të tij imagjinar me prova gjenerale. Nuk duhet marrë seriozisht. Sali Berisha është ortaku më ...

Me Shume
09 Oct
0

Roland Bejko i përgjigjet akuzave: Sa më shumë Saliu sulmon PD-në, aq më e madhe është leja e rradhës për kulla e resorte që merr prej Ramës e Veliajt

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Roland Bejko, i është përgjigjur akuzave të radhës të Sali Berishës ku shprehet se pas çdo sulmi ndaj PD, dikush pran tij fiton nga Rama një leje ndertimi për kulla e resorte. Bejko thotë se sa ...

Me Shume
25 Aug
0

Zgjedhjet në bashkinë e Kukësit, Bejko: Bashkëpunimi Berisha-Rama nuk është vetëm tek lejet e ndërtimit, por dhe në garantimin pushtetit. Refuzimi për të dalë me një kandidat në dëm të demokratëve

Sekretari i Pushtetit Vendor në Partinë Demokratike, Roland Bejko ka reaguar për zgjedhjet e pjesshme vendore në bashkinë Kukës. Në një postim në Facebook, Bejko shprehet se demokratët dhe qytetarët e Kukësit, prej disa ditësh po u bënin thirrje gjithë ...

Me Shume
13 Aug
0

Roland Bejko: Rrugët që nuk ngopen me para dhe pas inagurimeve të Edi Ramës

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Roland Bejko, shprehet se një  vit pas  inagurimit pompoz të rrugës Kardhiq-Delvinë nga Edi Rama, e cila ka kushtuar rreth 154 milion euro, ajo ende vazhdon të jetë e papërfunduar dhe kërkon financime ...

Me Shume
11 Aug
0

Roland Bejko: Përgjigjet e munguara të Edi Ramës për kullën mal të “revolucionit” në mes të Tiranës

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Roland Bejko, ka reaguar ndaj Kryeministrit Edi Rama lidhur me shumëkatëshin “Mali i Tiranës”, që pritet të ndërtohet në lulishten pas TOB. Në një postim në Facebook, Bejko shkruan se Edi Rama nuk u ...

Me Shume