Tags: "Rezart Kthupi"

09 Apr
0

DOKUMENTI/ Përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi zbardh ligjin: Ja zyrtarët e dënuar nga SPAK e GJKKO që përfitojnë nga amnistia: Haraçi i parê i marrveshjes u pagua me sukses nga Revolucioni për Regjimin

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Ky është teksti i konsoliduar i ligjit për amnistinë. Me të verdhë janë nênvizuar paragrafët qê lehtësojnë ose lirojnê tê gjykuarit nga SPAK dhe GJKKO si dhe paragrafët që nuk ...

Me Shume
02 Apr
0

Reagimi i përfaqësuesit ligjor i PD, Rezart Kthupi

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE DHE PËRFAQËSUES LIGJOR I PD, REZART KTHUPI   Për të qartësuar mjegullën e mashtrimeve dhe dezinformimeve në lidhje me proçesin e sotem gjyqesor në Gjykatën e Tiranës kjo e fundit vendosi: 1) të ...

Me Shume
22 Feb
0

Amnistia penale, PD, Kthupi: Nëse quhet pazar të falen protestuesit e PD, atëherë Po. Nuk do pranojmë kurrë faljen e të korruptuarve

  Postimi i përfaqësuesit ligjor të PD, Rezart Kthupi:   Nëse është pazar të kërkosh falje për protestuesit e PD, për ata qytetarë qê u proçeduan penalisht se mbrojtên shtëpitë dhe pronat e tyre, atehere PO. PD i qêndron dhe ...

Me Shume
19 Feb
0

PD dorëzon në SPAK padinë e re për aferën e inceneratorëve

  Ashtu siç ishte paralajmëruar nga kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri, dhe përfaqësuesi ligjor i PD, Rezart Kthupi, kanë dorëzuar ditën e sotme kallëzim të ri në SPAK në lidhje me çështjen e inceneratorëve. ...

Me Shume
24 Jan
0

Sekretarit për Reformën Zgjedhore në PD, Rezart Kthupi: Akrobacitë politike të aksionistëve, me regji të orkestruar nga maxhoranca, janë tentativa të dëshpëruara për të mbajtur peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE NË PD, REZART KTHUPI   Ka vetëm një arsye për sjelljen e “opozitës së vërtetë” në parlament, që jetësohet nga “rrugica e luftë kundër të drejtësisë” dhe ajo nuk është mbrojtja e të ...

Me Shume
19 Aug
0

Këshilltari ligjor i PD: Tentativa e Celibashit synon transferimin e votave të demokratëve te PL

DEKLARATË E KËSHILLTARIT LIGJOR TË PD, REZART KTHUPI Tentativa e sotme e Zotit Celibashi është tentative e radhës, pas atyre te zgjedhjeve të 14 majit, për zbatimin e projektit politik të Sali Berishës, që synon trasnferimin e votave të demokrateve ...

Me Shume