Tags: "Reforma Zgjedhore"

14 Feb
0

Alibeaj i qartë nga Komisioni i Reformës Zgjedhore: Nuk ka asnjë shans që PD të pranojë “primin”

  Partia Demokratike nuk do ta pranojë në mënyrë kategorike “Primin”. Këtë garanci e ka bërë të qartë sot bashkëkryetari i Komisionit të Reformës Zgjedhore, Sekretari i Përgjithshëm i PD,  Enkelejd Alibeaj. Gjatë diskutimit në Komisionin e Posaçëm për Reformën ...

Me Shume
10 Feb
0

Nënkryetarja e PD, Orjola Pampuri i përgjigjet Pëllumbit: Reformën Zgjedhore nuk e duan ata që i tremben listave të hapura dhe votës së shqiptarëve

  Reagimi i nënkryetares së PD, Oriola Pampuri:   Nuk është PD ajo që nuk e do Reformën Zgjedhore, por ata që i tremben listave të hapura dhe votës së shqiptarëve. Vetëm një reformë gjithëpërfshirëse zgjedhore sipas rekomandimeve të OSBE-së ...

Me Shume
06 Feb
0

Enkeljd Alibeaj mohon se është dakordësuar për mbledhjen online për të premten të Komisionit për Reofmën Zgjedhore

  Bashkëkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën Zgjedhore, Enkelejd Alibeaj, përmes një komunikimi në grupin e ëhatsp të Komisionit, ka mohuar që mbledhja e së premtes online të jetë e dakordësuar siç është njoftuar në këtë grup nga sekretarja ...

Me Shume
26 Jan
0

Nënkryetarja e PD, Flutura Açka: Jemi apo nuk jemi për hapjen e listave të deputetëve? Të provojmë para shqiptarëve se sa na vlen lëkura secilit

  REAGIMI I NËNKRYETARES SË PD, FLUTURA AÇKA     Jemi apo nuk jemi për hapjen e listave të deputetëve?   Kjo është pyetja publike për çdo deputet të sotëm të Parlamentit shqiptar. Do t’i lutesha medias që t’ua bënte ...

Me Shume
25 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI NË EMËR TË PD, NGA NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore.   I vetmi person i autorizuar për të folur për Reformën Zgjedhore në ...

Me Shume
24 Jan
0

Sekretari Ligjor, Indrit Sefa, përgënjeshtron pretendimet se PD ka zvarritur punën e komisionit për reformën zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT LIGJOR TË PD, INDRIT SEFA   Në cilësinë e ekspertit të Komisionit të Reformës Zgjedhore i propozuar nga Partia Demokratike dua t’ju vë në dijeni që pretendimet e ngritura për zvarritje të punës së këtij komisioni ...

Me Shume
24 Jan
0

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Enkelejd Alibeaj: Komisioni i reformës zgjedhore nuk është vendi ku bëhet show politik, qoftë edhe për të shkuar drejt rrugës së shpresës

  REAGIMI I SEKRETARIT TË PËRGJITHSHËM TË PD DHE BASHKËKRYETARI I KOMISIONIT TË REFORMËS ZGJEDHORE, ENKELEJD ALIBEAJ   Komisioni i reformës zgjedhore nuk është vendi ku bëhet show politik, qoftë edhe për të shkuar drejt rrugës së shpresës. Opozitarizmi nuk ...

Me Shume
24 Jan
0

Sekretarit për Reformën Zgjedhore në PD, Rezart Kthupi: Akrobacitë politike të aksionistëve, me regji të orkestruar nga maxhoranca, janë tentativa të dëshpëruara për të mbajtur peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR REFORMËN ZGJEDHORE NË PD, REZART KTHUPI   Ka vetëm një arsye për sjelljen e “opozitës së vërtetë” në parlament, që jetësohet nga “rrugica e luftë kundër të drejtësisë” dhe ajo nuk është mbrojtja e të ...

Me Shume
24 Jan
0

Kreu i PD, Lulzim Basha, vlerëson thirrjen e OSBE/ODIHR për fillimin e punës për Reformën Zgjedhore

  Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vlerësuar thirrjen dhe qëndrimin e OSBE/ODIHR për nevojën e menjëhershme të fillimit të punës për Reformën Zgjedhore. Me anë të një postimi në rrjetin social X, zoti Basha u ka bërë thirrje ...

Me Shume
22 Jan
0

PD përshëndet qendrimin në rezolutën e miratuar në Bruksel lidhur me reformën zgjedhore, Agalliu: Komisioni të nisë menjëherë punën

  REAGIMI I SEKRETARIT PËR PROGRAMIN, DEPUTETI ARBI AGALLIU   Partia Demokratike përshëndet qendrimin në rezolutën e miratuar në Bruksel lidhur me reformën zgjedhore dhe kërkon pa humbur kohë nisjen e punës së komisionit.   Interesat personale të disa individëve ...

Me Shume
123