Tags: "qytetare"

04 Shk
0

Basha takime me qytetarë në Roskovec

  Postimi i kreut të PD, Lulzim Basha:   Kënaqësi të takohesha dhe bisedoja me qytetarë dhe tregtarë të Roskovecit. Sot kemi dy Shqipëri, ajo e shumicës së ndershme të qytetarëve, që përballen çdo ditë me një realitet të hidhur ...

Read More
03 Dhj
0

Dita Ndërkombëtare për Personat me Aftësi Ndryshe/ Reagon nënkryetarja e PD, Oriola Pampuri: Më shumë se 160 mijë qytetarë me statusin e veçantë, përballen me neglizhencën e qeverisë për të siguruar një jetesë dinjitoze

  Në ditën ndërkombëtare për Personat me Aftësi Ndryshe, ka reaguar edhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, e cila shprehet se më shumë se 160 mijë qytetarë të cilët trajtohen me statusin e veçantë, përballen sot me një neglizhencë ...

Read More
26 Nën
0

Basha, bashkëbisedim me qytetarë dhe të rinj të Vlorës: 60% e të rinjve në Shqipëri dëshironin të largoheshin për shkak të varfërisë, papunësisë dhe korrupsionit

  Kryetari i PD, Lulzim Basha, bashkëbisedoi me qytetarë dhe u takua me të rinjtë në qytetin e Vlorës. Të rinjtë diskutuan rreth problemeve të tyre, të cilat po i shtyjnë drejt emigrimit. 60% e të rinjve në Shqipëri dëshironin ...

Read More
08 Nën
0

Kreu i PD ndalet sot në Belsh, takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj bashkie

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën sot e ka nisur me banorët e Belshit, ku ndodhet në kuadër të turit të takimeve më gjithë vendin. Kreu i PD do të ketë takime me qytetarë e sipërmarrës të kësaj bashkie ...

Read More
30 Tet
0

Takimet me qytetarë dhe biznese në Fushë Krujë, Basha: Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre

Në Fushë-Krujë, kryetari i PD, Lulzim Basha, takoi dhe bisedoi me shumë qytetarë dhe sipërmarrës të vegjël të cilët renditen problemet dhe nevojat që kanë. “Ata kërkojnë që politika të kthehet në shërbim të tyre, për një qeveri që ua ...

Read More
30 Tet
0

Kreu PD, Lulzim Basha ndalet sot në Fushë Krujë, takime me qytetarë me biznese

Kryetari i Partisë Demokratike,  Lulzim Basha,  në vijim të turit të tij, sot ka zgjedhur degën e Fushë Krujës për të takuar qytetarët e për të biseduar me ta për problemet dhe zgjidhjet që duhen për këto probleme. Ditën e ...

Read More
28 Tet
0

Basha në Njësinë 7 në Tiranë: Vetting-u në politikë po mirëpritet nga qytetarët, do faktojë kush janë politikanët e korruptuar

Kryetari i PD u zhvendos në një tjetër zonë të Njësisë 7, ku takoi qytetarët në rrugën Ndre Mjeda. Gjatë bisedave rastësore, Basha mori mbështetjen e qytetarëve për Vetting-un në politikë propozuar prej tij, si mënyra e vetme për të ...

Read More
28 Tet
0

Basha zhvillon takime me banorë dhe sipërmarrës në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takime me banorë dhe me sipërrmarrës edhe në zonën e 21 Dhjetorit në Tiranë. Basha shkruan se rritja e çmimeve, rritja e taksave, rënia e fuqisë blerëse dhe papunësia e lartë, e ...

Read More
28 Tet
0

Gjatë takimeve në Njësinë 7, kryetari i PD, Lulzim Basha,  vizitoi familjen e Lulzim Dangellit, i përndjekur politik nga diktatura komuniste.

Kreu i PD, Lulzim Basha, gjatë takimeve që pati sot në njësinë nr 7 në Tiranë, ka vizituar edhe familjen ish-të përndjekurit politik, Lulzim Dangellit. Basha shkruan se qëndresa dhe rezistenca e të përndjekurve politikë përballë diktaturës me gjakatare në ...

Read More
28 Tet
0

Basha me qytetarët në Njësinë 7 në Tiranë: Inkurajojmë SPAK, që kushdo që ka abuzuar me paratë dhe besimin e shqiptarëve të përgjigjet para ligjit

Gjatë paradites, kryetari i PD, Lulzim Basha, pati takime rastësore me banorë dhe sipërmarrës në Njësinë 7 në Tiranë, zonë në të cilën Basha ka pasur edhe përballjen e parë elektorale ku ka fituar si deputet në Kuvendin e Shqipërisë. ...

Read More
12