Tags: "politika"

10 Nov
0

Basha: Vettingu largon të korruptuarit nga politika, duke i hapur rrugë atyre që përfaqësojnë interesat e qytetarëve

Kryetari i PD, Lulzim Basha, gjatë një bisede në biznesin e Ilir Pashës në Njësinë 1 në Tiranë, foli për problemet e mëdha në të cilën ndodhet biznesi dhe qytetari shqiptar. Sipas Bashës, “situata e vështirë në të cilën ndodhen ...

Me Shume
10 Oct
0

Dita Botërore e Shëndetit Mendor, Oriola Pampuri: Sistemi shëndetësor në Shqipëri i mungojnë politikat kombëtare për këtë problem

Në kuadër të ditës Botërore të Shëndetit Mendor, nënkryetarja dhe deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, shprehet se sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë (2022), shumica e vendeve në Ballkanin Perëndimor, përfshirë Shqipërinë, u mungojnë politikat kombëtare të parandalimit të vetëvrasjeve, ...

Me Shume
28 Sep
0

Basha sërish në Shkodër derë me derë: Të fuqizojmë qytetaret, t’ju shërbejnë atyre. Kjo është politika që duam të ofrojmë

Kryedemokrati Basha duket se ka kaluar edhe natën në qytetin e Shkodrës, pasi këtë mëngjes ai është shfaqur sërish në qytetin verior, në rrugën Bujar Bishanakum duke u takuar me banorë dhe biznese të vogla përgjatë saj. Duket se këto ...

Me Shume
05 Aug
0

Basha: Përgjimet e “SKY” dëshmojnë se lidhja e politikës me krimit është një plagë e madhe për rendin dhe sigurinë. Vettingu në interes të qytetarëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar takimin e radhës me drejtuesit politikë të qarkut të Dibrës. Takimin e ka njoftuar nëpërmjet një postimi në Facebook, ndërsa ndër të tjera Basha shkruan se fokusi është tek përgatitja e Kuvendit ...

Me Shume