Tags: "peng"

25 Jan
0

Nënkryetari i PD, Roland Bejko: Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore

  REAGIMI NË EMËR TË PD, NGA NËNKRYETARI ROLAND BEJKO     Halli i Berishës, por edhe ai i Ramës, nuk zgjidhet duke marrë peng Reformën Zgjedhore.   I vetmi person i autorizuar për të folur për Reformën Zgjedhore në ...

Me Shume
05 Oct
0

Kreshnik Çollaku – Rithemelimit: Jini më të rezervuar me akuzat, ndodh që atij që i thoni peng, e bëni kryetar grupi pastaj

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, e ka kaonsideruar lajm të mirë që kërkesa e tij për interpelancë me kryeministrin nukështë rrëzuar siç u tha dje. Por e ka cilësuar si lajm të keq shtyrjen e saj me ...

Me Shume
05 Oct
0

Basha-Nikollës: Po mbani peng kreun e grupit të PD! Jepni vendimin ose pranoni se jeni pjesë e aleancave të kullave

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ka kërkuar kryetares së parlamentit Lindita Nikolla të bëjë publik njoftimin e PDSH-së për përfaqësuesit e saj në parlament. Basha tha se është detyra e Nikollës të shprehet pro Kushtetutës, pro ligjit për ...

Me Shume
03 Oct
0

“Aleanca e Kullave dhe non gratave s’do marrin peng PD-n”, Oriola Pampuri: Natën marrin leje ndërtimi nga Rama dhe ditën sulmojnë PD

Deputetja dhe nënkryetarja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri ka reaguar për deklaratat e Sali Berishës se Rama kërkon të emërojë përfaqësuesit e opozitës në Kuvend. Pampuri shprehet se natën marrin leje ndërtimi nga Edi Rama për kullën 64 kate, dhe ...

Me Shume