Tags: "Parlamenti Europian"

15 Nov
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha, vijon takimet në Parlamentin Europian. Diskutime për integrimin në BE dhe Kosovën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar takimet në Parlamentin Europian, ku ka biseduar me eurodeputetë dhe drejtues të Parlamentit Europian. Zoti Bash aka diskutuar për domosdoshmërinë e procesit të integrimit të vendeve të rajonit në BE, ndërsa një ...

Me Shume
19 Oct
0

Parlamenti Europian miraton rezolutën për Kosovën, reagon Kreshnik Çollaku: Lajm fantastik!

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, shprehet se Parlamenti Evropian ka miratuar një Rezolutë për Kosovën ku kërkohet të hiqen masat shtrënguese ndaj Kosovës dhe t’i vendosen sanksione Serbisë, për ngjarjet në Veri të Kosovës. Duke e cilësuar ...

Me Shume
05 Oct
0

“Kuvendi duhej të mbante qëndrim për Kosovën”, Basha: E turpshme! Parlamenti Europian e gjeti kohën, ndërsa parlamenti shqiptar jo

FJALA E KRYETARIT LULZIM BASHA, ME GAZETARËT JASHTË PARLAMENTIT   E sotmja është një ditë turpi tjetër për Kuvendin e Shqipërisë. Sot parlamenti shqiptar, me vonesë në krahasim me parlamentin europian, duhej të kishte mbajtur një qëndrim për Kosovën. Por ...

Me Shume