Tags: "nxenesit"

13 Maj
0

“Klasa të mbetura bosh, e shkolla të mbyllura”, Alfrida Marku: Rreth 4600 nxënës më pak është bilanci i qeverisë së Edi Ramës në Lezhë

Sekretarja për pushtetin vendor dhe decentralizimin në PD, Alfrida Marku, në një postim në Facebook, shprehet se rreth 4600 nxënës më pak ulen në bankat e shkollave të Lezhës. Marku thotë se për shkak të rënies së numrit të nxënësve, ...

Read More
03 Maj
0

Gjunkshi denoncon rastin e fshatit Ostren më Bulqizë: Fëmijët pa transport rrezikojnë të mbeten pa shkollë. Qeveria e ka mendjen tek korrupsioni

Anëtari i kryesisë së PD, Xhemal Gjunkshi, në një videos të postuar në rrjetet sociale la ngritur një problematikë shqetësuese siç është transporti i nxënësve të zonave të largëta me shkollën. Ai solli rasti e nxënësve në fshatin Ostren të ...

Read More
11 Sht
0

Basha uron nxënësit dhe mësuesit për nisjen e vitit të ri shkollor

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar nxënësit dhe mësuesit që nisin sot vitin e ri shkollor. Me anë të një postimi në Facebook, Basha ka uruar edhe prindërit shqiptarë për sakrificën që bëjnë për të ardhmen e fëmijëve ...

Read More
08 Sht
0

“421 nxënës do mungojnë këtë vit”, Lefter Gështenja: Emigrimi po zbraz bankat e shkollave të Librazhdit, Prrenjasit, Gramshit dhe gjithë qarku i Elbasanit

Librazhdi, Prrenjasi, Gramshi dhe gjithë qarku i Elbasanit  do kenë më pak nxënës në bankat e shkollave, është shqetësimi që ka ngritur deputeti i Partisë Demokratike, Lefter Gështenja. Me anë të postimi në Facebook, Gështenja gjithashtu thotë se emigrimi po ...

Read More