Tags: "kuvend"

04 Apr
0

Fjala e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në Kuvend

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE, LULZIM BASHA, NË KUVEND   Zonja kryetarem transparenca shërbeteh përmes procedurave parlamentare. Shkelja e procedurave parlamentare bëhet për t’i mohuar qytetarëve transparencën. Amnistia nuk ka qenë në rendin e ditës, doni ta fusni ...

Me Shume
22 Jan
0

DOKUMENTI/E paralajmëroi dy ditë më parë, Basha depoziton në Kuvend amendamentin e PD për buxhetin: 5 mld lekë ndihmë ushtarake për Kosovën

  Duke marrë parasysh situatën e tensionuar të sigurisë në Republikën e Kosovës nën dritën e fakteve të një acarimi të paprovokuar të gjendjes së sigurisë nga Serbia, bëhet e domosdoshme një ndihmë financiare për nevoja të mbrojtjes dhe sigurisë ...

Me Shume
17 Nov
0

Zëdhënësja e PD, Mirela Karabina: Sali Berisha sot duhet t’u tregonte shqiptarëve pse në njërën anë bën sikur bllokon Kuvendin, në anën tjeter i çon deputët në komisionet parlamentare online

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Miela Karabina, ka reaguar pas akuzave të radhës të Sali Berishës ndaj PD. Karabina shprehet se hallet dhe makthet e Sali Berishës, nuk i zgjidh dhe as do t’i zgjidh me mashtrime ordinere që riciklon ditë ...

Me Shume
10 Nov
0

Incidenti në Kuvend/ Reagon nënkryetari i PD, Kreshnik Çollaku: Nuk e kisha imagjinuar kurrë, ish-kolegu realizoi një skenë të turpshme për t’ia mbyllur gojën deputetëve të opozitës

DEKLARATË E PLOTË E NËNKRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE,  KRESHNIK ÇOLLAKU   Në fakt jam i detyruar të dal publikisht e të sqaroj opinionin publik dhe qindra mesazhet e shqetësuara dhe të irrituara që po marrë nga mbështetësit apo votuesit e ...

Me Shume
08 Oct
0

Basha: Vetëm deputetët e Kuvendit të Shqipërisë dhe personat me kartelë psiqiatrike nuk mbajnë përgjegjësi për çfarë thonë. PD do të prezantoj amendament për…

Pjesë nga fjala e kreut të PD, Lulzim Basha, gjatë prezantimit të Reformës Zgjedhore dhe ndryshimet kushtetuese në qytetin e Fierit:   Propozimi tjetër ka të bëjë me dy rudimente, mbeturina të sistemit tonë politikë 33 vjeçarë. Ndërkohë që sistemi ...

Me Shume
13 Jul
0

Tabaku: Jepni dorëheqjen pasi gjysma e grupit parlamentar të PS pjesë e dosjes së SPAK!

Deputetja e Partisë Deokratike, Jorida Tabaku është shprehur se deputetët dhe ministrat socialistë duhet të kishin dhënë dorëheqjen pas bërjes publike të aferës së inceneratorëve. Tabaku u shpreh se është turp që në Parlament nuk diskutohet për inceneratorët. Replika e ...

Me Shume
13 Jul
0

Tabaku: Adresa e qeverisë “Sky Tower” kati 13, apartamenti 133

Fjala e deputetes së PD, Jorida Tabaku në Kuvend:   Mendoja që do të ishte në ndërin e këtij parlamenti që të mbulonte turpin që e ka zënë sot qeverinë shqiptare dhe të votonte për heqjen e imunitetit dhe lejimin ...

Me Shume
06 Jul
0

Fjala e Jorida Tabakut në Kuvend

Parlamenti i Shqipërisë nuk diskuton aq sa duhet për ekonominë dhe raporti si i Bankës së Shqipërisë është një hap i mirë për të diksutuar për to. Ministria me shpatë të madhe dhe me pompozitet deklaroi se rritja ekonomike për ...

Me Shume
03 Jul
0

Kush është dosja që Gazment Bardhi përmendi në Kuvend që i shërbeu Prokurorit të Përgjithshëm për t’u promovuar?

Gjatë fjalës së tij në seancën plenare kreu i grupit parlamentar të PD, Gazment Bardhi, u shpreh se Prokurori i Përgjithshëm ka marrë bekimin e mazhorancës, vetëm pasi provoi se është besnik i familjes kryeministrore dhe hodhi në erë një ...

Me Shume
07 Oct
0

FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE NË SEANCËN E KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Zonja dhe zotërinj, Të nderuar qytetarë, Rendi i ditës së sotme, i cili ka në qendër marrëveshjen me Phizer, vendos edhe njëherë pandeminë në qendër të debatit parlamentar, sic ka qenë në qendër të debatit edhe në familjet tuaja. Këto ...

Me Shume
12