Tags: "KiE"

24 Jan
0

Mesazhi i fortë i Bashës në KiE: Mos gaboni me Ukrainën, nëse dështojmë, i vjen radha Ballkanit

  FJALA E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA, NË ASAMBLENË PARLAMENTARE TË KËSHILLIT TË EUROPËS   Kolegë të nderuar! Lufta e paligjshme dhe agresioni i Rusisë ka shkaktuar shkatërrim dhe vuajtje katastrofike për Ukrainën dhe banorët e saj, duke rezultuar ...

Me Shume
24 Jan
0

Kryetari i PD, Lulzim Basha takon në KiE, kryetarin e Lidhjes Demokratike të Malit të Zi, Nikollë Camaj: Sfidat e sigurisë e bëjnë përherë e më të rëndësishëm bashkëpunimin mes shqiptarëve në rajon

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është takuar në Asamblesë Parlamentare të Këshillit të Europës me kryetarin e Lidhjes Demokratike të Malit të Zi, Nikollë Camaj. Në një foto të të publikuar në facebook, zoti Basha shkruan se sfidat ...

Me Shume
23 Jan
0

Basha në KiE: Serbia saboton sigurinë në Ballkan me strategji nga Moska. Hetim ndërkombëtar për parregullësitë e zgjedhjeve serbe

  FJALA E KRYETARIT TË PARTISË DEMOKRATIKE TË SHQIPËRISË, LULZIM BASHA,  NË ASAMBLENË PARLAMENTARE TË KIE   Z. President, Anëtarë të Asamblesë,   Shkelje masive dhe parregullësi në zgjedhjet në Serbi, siç tregohet nga raporti paraprak i OSBE-së, u dominuan ...

Me Shume
12 Oct
0

Sulmi terrorist i 24 shtatorit/ Basha në KiE: Terroristët janë trajnuar në baza ushtarake në Serbi, armët janë kontrabanduar në Kosovë prej muajsh, për të provokuar një skenar të ngjashëm me atë të Krimesë në 2014

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mori pjesë dhe mbajti sot fjalën e tij në Asamblenë Parlamentare të KiE, ku që në krye të herës dënoi ashpër sulmin terrorist në Izrael. Sipas Bashës, Shqipëria dënon ashpër sulmet terroriste, dhe qëndron ...

Me Shume
11 Oct
0

Basha me degacionin e Kosoves në KiE: Bashkëveprim të aksionit në mbështetje të Kosovës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë qëndrimit të tij në Këshillin e Europës, ka zhvilluar një takim vëllazëror me delegacionin e Kosovës në këtë organizëm me të cilët ka ndarë vizionin e PD për mënyrën se si Shqipëria duhet ...

Me Shume
01 Oct
0

U caktua si raporter nga KiE për sekuestrimin e aseteve ruse/ Basha: Për mua është një përgjegjësi e madhe dhe një besim i madh, hera e parë që Shqipëria ka një raporter për një çështje kaq të rëndësishme

Basha: Agresioni i papaprovokuar, krimi që Putin ka lryer dhe po kryen ka një faturë të jashtëzakonshme mbi Ukrainën  në dëmin e pallogaritur të jetëve njerëzore të humbura të plagosura, të gjymtuara nga lufta, në dëmin e pronës publike e ...

Me Shume
26 Sep
0

Basha me reporterët e KiE: Reforma zgjedhore tu japë qytetarëve të drejtën ta zgjedhin deputetin dhe presidentin

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, së bashku me nenkryetarët Flutura Açka dhe Kreshnik Çollaku, pritën raporterët e Këshillit të Europës të cilët ndodhën më Tiranë. Zoti Basha i njohu me paketën e hartuar nga ekspertët e PD, për t’i ...

Me Shume