Tags: "kerkesa"

30 Pri
0

Njoftim për median i Partisë Demokratike

NJOFTIM PËR MEDIAN I PARTISË DEMOKRATIKE Gjykata e Shkallës së Parë ka vendosur që të mos pranojë kërkesën e 6 deputetëve për ta çregjistruar Lulzim Bashën si kryetar i PD-së. Gjyqtari Gentjan Marku vendosi mos të legjitimojë Këshillin e thirrur ...

Read More
23 Shk
0

Deputetja e PD, Andia Uliri: Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e shkollës së mesme të bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit dhe Sportit

  DEKLARATË E DEPUTETES SË PARTISË DEMOKRATIKE, ANDIA ULLIRI     Të nderuar qytetarë, Dorëzova sot në Kuvend Kërkesën për informacion për rindërtimin e Shkollës së Mesme të Bashkuar “Ramazan Karaj” drejtuar Kryetarit të Bashkisë Krujë dhe Ministrisë së Arsimit ...

Read More
28 Dhj
0

Sekretari për çështjet ligjore në PD, Indrit Sefa: Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Lartë, detyron Apelin të zgjidhë në themel çështjen dhe t’i japë përgjigje kërkesave të PD

  DEKLARATË E SEKRETARIT PËR ÇËSHTJET LIGJORE NË PD, INDRIT SEFA     Vendimi i djeshëm i Gjykatës së Lartë, që detyron Gjykatën e Apelit të zgjidhë në themel çështjen dhe ti japë përgjigjë kërkesave të Partisë Demokratike, është i ...

Read More
06 Dhj
0

“Teatri i parlamentit është lojë e Ramës dhe Berishës”, zëdhënësja e PD: Berisha ka arsye të jetë i merzitur për kërkesën e PD depozituar në Gjykatën Kushtetuese

  REAGIM I ZËDHËNËSES SË PARTISË DEMOKRATIKE, MIRELA KARABINA   Të vetmen gjë që mund të bëjë Sali Berisha në raport me drejtësinë, është të mos fshihet si burracak por të përballet me akuzat ndaj tij për korrupsion. Berisha ka ...

Read More
07 Nën
0

PD zbardh kërkesën për interpelancë me Ramën, nënkryetari Çollaku: Marrëveshjen për emigrantët do e çojmë në Kushtetuese

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka depozituar në Kuvend kërkesën për interpelancë urgjente me kryeministrin Rama për marrëveshjen e tij me kryeministren e Italisë, për vendosjen në Shqipëri të mbi 36 mijë emigrantëve nga Afrika e Veriut për çdo ...

Read More
04 Tet
0

Denoncimi i nënkryetarit të PD, Kreshnik Çollaku: Përfaqësues të Berishës dhe Ramës kanë bashkërakorduar dhe kanë rrëzuar kërkesën për interpelancë me kryeministrin për deklaratat e tij lidhur me situatën në Kosovë

Nënkryetari dhe deputeti i Partisë Demokratike, ka reaguar pas rrëzimit të kërkesës për interpelancë lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama për marrjen nën kontroll të veriut të Mitrovicës nga KFOR. Në një deklaratë për mediat, Çollaku deklaroi se përfaqësues ...

Read More
13 Kor
0

Tërhiqet mazhoranca, pranohet kerkesa e opozites: Seanca për Ahmetajn do të mbahet nesër

Pas insistimit të opozitës, mazhoranca pranon kerkesën e opozites që seanca per Arben Ahmetaj të mbahet nesër në orën 10:00. Kuvendi do të mblidhet në një seancë të posaçme në lidhje me kërkesën e SPAK për arrestimin e deputetit socialist, ...

Read More
10 Kor
0

Kërkesa e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetajt, Basha: Drejtësia t’i shkojë deri në fund aferës së inceneratorëve. Është jetik vetingu i politikanëve!

  Për kërkesën e SPAK drejtuar Kuvendit për arrestimin e ish-zv.kryeministrit Arben Ahmetaj, ka reaguar edhe kandidati për kryetar të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Me anë të një postimi në facebook, Basha shkruan se drejtësia duhet t’i shkojë deri në ...

Read More
10 Kor
0

Kërkesa për arrestimin e Arben Ahmetajt, reagon Kryetari i Grupit Parlamentar të PD Gazment Bardhi

Kryetari i grupi Parlamentar i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar ne lidhje me kerkesën e SPAK të dërguar në Kuvend ku kërkohet arrestimi i ish-zëvendës kryeministrit, Arben Ahmetaj. Bardhi shorehet se kërkesa është një veprim i drejt, por e ...

Read More